Mirditë/ Ndërron jetë punonjësi i OST-së, ishte duke riparuar defektet në rrjetin elektrik

Një punonjës i Operatorit të Sistemit të Transmetimit ka humbur jetën në Mirditë pas një infarkti të rënë në krye të detyrës. MIRDITË-Një punonjës i Operatorit të Sistemit të Transmetimit (OST) ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme pasi i ka rënë infarkt teksa po punonte. Mësohet  se bëhet fjalë për Angjelin Qafa, 57 vjec. Qafa ka…

Details

ARRSH: Kjo është gjendja e rrugëve në të gjithë vendin, nga veriu në jug

ARRSH njoftoi se në Rajonin Jugor Gjirokastër: Gjate natës ka pasur reshje shiu. Situata në akset e këtij Qarku është përmirësuar ndjeshëm. Qarkullimi kryhet normalisht. Të gjitha akset qarkullohen pa zinxhir, vetëm në segmentin Erind–Çajup, qarkullohet pjesërisht me zinxhir. Në Qarkun e Korçës, ka pasur reshje të dobëta bore. Është punuar pa ndërprerje nga kontraktorët…

Details

“Nesër do ketë anulime e vonesa fluturimesh”, Autoriteti i Aviacionit Civil paralajmëron udhëtarët

Autoriteti i Aviacionit Civil, i bën thirrje pasagjerëve që do të udhëtojnë ditën e nesërme 11 Janar 2019 nga Italia drejt Shqipërisë dhe anasjelltas, se ditën e premte unionet e kontrollorëve të trafikut ajror në Itali, do të mbajnë një grevë 4-orëshe, nga ora 13.00 deri në 17.00. Si pasojë e kësaj greve pritet të…

Details

Mot i keq, Shërbimi Social në mbështetje të familjeve në nevojë (foto)

Në këto ditë të ftohta dimri krahas gatishmërisë së ekipeve mjekësore, ekipet e shërbimit social janë në terren për të mbështetur familjet në nevojë në bashkëpunim me organizatat partnere Në Korçë disa familje me ndihmë ekonomike në zonat e izoluara nga dëbora janë mbështetur me pako ushqimore dhe veshmbathje për të lehtësuar përballimin e ditëve…

Details

Pas divorcit të çiftit më pasanik në botë, arsyeja do na kishte shkuar në mendje të gjithëve

Pak orë pas njoftimit të divorcit mes themeluesit të “Amazon” Jeff Bezos dhe bashkëshortes së tij MacKenzie, zbulohet një tjetër grua. Drejtuesja televizive Lauren Sanchez thuhet se është e dashura e re e Bezos. Sipas asaj që raporton ‘Page Six’ e ‘New York Post’, 49-vjecarja me origjinë meksikane thuhet se ka qenë shkaktare e divorcit. Ata…

Details

E paskemi ditur gabim deri tani! Ja disa “hile” të vogla që ju mësojnë se si ta ruani baterinë e celularit tuaj

Gjeneratat e reja te telefonëve nga Apple, Samsung dhe kompani të tjera mund të realizojnë pothuajse gjithçka. Madje, pa frike fare, tashmë mund të themi se kemi një laptop në xhep. Por, opsionet e reja të avancuara marrin edhe shumë energji nga bateria e këtyre pajisjeve të reja inovative. Bateritë po konsumohen gjithnjë e më…

Details

Ndahet nga jeta ish-portieri i Kombëtares shqiptare, mbesa dedikim prekës për të

Mëngjesin e sotëm është ndarë nga jeta ish-portieri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Mikel Janku. Janku humbi betejën me sëmundjen e rëndë në moshën 78-vjeçare ndërsa njihet për kontributin e tij jo vetëm në fushën e blertë por edhe jashtë saj. Për shumë vite Mikel Janku i është përkushtuar gazetarisë sportive. Për gati 15 vite…

Details

1.4 milion Karta Identiteti dalin jashtë funksionit, Bledar Doracaj: Ja si dhe ku mund të aplikoni!

Qytetarët që janë në prag të skadencës së dokumentacioneve identifikuese, si karta identiteti dhe pasaporta, do të kushtëzohen nga institucionet vendore dhe qendrore në ofrimin e shërbimeve. Rreth 1.4 milionë karta dhe pasaporta të shtetasve shqiptarë që jetojnë në Shqipëri, por edhe jashtë saj kanë skaduar. Sot ishte në ” Wake Up”, Bledar Doracaj, Drejtor…

Details

Kaosi në fakultete, Rama: Nisim sot shpërndarjen e fondeve në universitete

Kryeministri Edi Rama thekson se ka marrë mijëra mesazhe nga prindërit dhe studentët që duan vijimin e mësimit normalisht. Kreu i qeverisë thotë gjithashtu se Ministria e Financave ka nisur punën për lëvrimin e fondeve për çdo student pranë universiteteve. Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas bllokimit nga një grup studentësh të procesit mësimor në disa fakultete.…

Details

E kërcënojnë me jetë vetëm sepse është mbipeshë, aktivistja tregon sesa krenare është për trupin e saj

Ndërkohë që shumë persona në rrjetet sociale promovojnë marka për bikini, marka të grimit apo palestra, Danielle Galvin po e përdor platformën e saj për qëllime të tjera. Danielle e ka vetëquajtur veten si “aktivistja e shëndoshë” dhe poston në llogarinë e saj në Instagram foto të sajat, në përpjekje për të rritur ndërgjegjësimin rreth diskriminimit të njerëzve mbipeshë.…

Details

Migrimi, një çështje që po shkakton grindje në Bashkimin Europian, ja kush i pranon migrantët

Të mërkurën 49 migrantë i lanë anijet e shpëtimit para Maltës. Por një zgjidhje e qëndrueshme europiane për shpërndarjen e refugjatëve nuk duket në horizont. Disa vende anëtare refuzojnë kategorikisht. Më shumë se dy javë u desh që vendet anëtare të BE-së të binin në ujdi për të shpërndarë 49 refugjatët në dy anijet e…

Details

Moti i keq, Erion Veliaj thirrje banorëve të Tiranës: Nëse bashkëpunojmë, të gjithë do…

Për shkak të motit të keq dhe temperaturave të ulëta,që kanë përfshirë të gjithë vendin Kryebashkiaku Erion Veliaj u ka bërë  thirrje të gjithë banorëve të Tiranës që të jenë bashkëpunues dhe të kërkojnë ndihmën e strukturave bashkiake për çdo rast nevoje emergjente. Edhe pse prej ditwsh moti me reshjet e dendura tw shiu nw zonat e ulëta…

Details

Reshjet e dëborës dhe ngricat, ja si paraqitet gjendja në Rrugën e Kombit

Temperaturat e ulëta dhe bora kanë krijuar vështirët qarkullimi në disa akse kombëtare. Më problematike paraqitet situata në akset rrugore në veri të vendit. Pavarësisht reshjeve të dendura të borës Rruga e Kombit, arteria më e rëndësishme rrugore e vendit është e kalueshme. Borëpastrueset ndodhen në terren dhe po punojnë me kapacitet të plotë për…

Details

Kushtet e këqija atmosferike, mbyllen shkollat në të gjithë Shqipërinë

Thuajse në të gjithë Shqipërinë nuk zhvillohet mësim në shkolla. Sipas të dhënave zyrtare në shumicën e vendit, mësimi është ndërprerë, ndërsa në pjesën tjetër mësimi bëhet i reduktuar. Në 16 Drejtori dhe Zyra Arsimore si: Gjirokastër, Librazhd, Pukë, Tepelenë, Përmet, Kukës, Tropojë, Has, Dibër, Mat, Bulqizë, Korçë, Pogradec, Devoll, Mirditë dhe Malësi e Madhe,…

Details

Qarku i Korçës mbetet problematik, ARRSH: Punohet për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës, por qarkullimi kryhet me zinxhir në këto akse

Debora ka pushtuar vendin duke sjelle edhe problematikat e saj, por autoritetet jane ne kembe per te bere detyren e tyre. ARRSH ka dale serish sot me informacion dhe ben apel per te pasur kujdes ne oret e para te mengjesit sidomos: INFORMACIONI ME I FUNDIT: Në Rajonin Jugor Gjirokastër: Gjatë natës ka pasur reshje…

Details

Unaza e re, Gjiknuri i përgjigjet “Zërit të Amerikës për “DH Albania”

Ministria e Infrastruktures dhe Energjise ka reaguar sot me urgjence kunder nje shkrimi te publikuar ne portalin Zeri i Amerikes, duke sqaruar te verteten lidhur me shoqerine DH Albania. Ja cfare shkruante nder te tjera Zeri i Amerikes: “Por informacionet e siguruara nga Zëri i Amerikës, dëshmojnë se institucionet shqiptare duket se janë vënë në shërbim…

Details

Videoskandali, arrestohet gjyqtari dhe psikologia në Fier

Autoritetet policore arrestuan pasditen e kësaj të mërkure gjyqtarin e Gjykatës së Fierit, Roland Hysi, si dhe psikologen po pranë kësaj gjykate, Elona Meçani. Arrestimi i tyre erdhi pas denoncimit të bërë mbrëmjen e së martës në emisionin investigativ “Stop”, në Televizionin Klan. Me anë të kameras së fshehtë tregohej sesi 50-vjeçari Hysi shfaqej duke marrë…

Details

Protesta j’u humbi shumë orë mësimi, por ja si do ti zëvendësojnë këto ditë studentët

Pas pushimeve të festave të fundvitit, ku një grup i studentëve vendosën të vazhdojnë protestën e tyre prej datës 7 janar, dhe pjesa tjeterë e studentëve u janë rikthyer auditorëve të mësimit . Rektorati i Univeristetit të Tiranës ka nxjerrë ditën e sotme një njoftim të rëndësishëm  për studentët ku bën të ditur se është…

Details

Ministria e Mbrojtjes: Kompanitë që nuk respektojnë kontratat për mirëmbajtjen e rrugëve do të penalizohen sipas ligjit

Ministria e Mbrojtjes, Olta Xhaçka në një konferencë për ka dhënë detaje në lidhje me situatën alarmante në të cilën ndodhet vendi. Sipas Xhaçkës rrugët kombëtare janë të hapura, përveç asaj Tepelenë-Gjirokastër. Zonat më të prekura, janë: Shkodra, Kukësi, Korça, Gjirokastra, Dibra dhe Elbasani.Deklarata e Olta Xhaçkës: Që prej mesditës së djeshme, territori i vendit…

Details

Luftoi me kancerin për 15 muaj, fjalët e fundit të vogëlushit ishin: “Do bëhem engjëlli mbrojtës i motrës sime”

Ndonjëherë jeta na dhuron shumë sfida, por sfida më e vështirë për dy prindër është të humbasin fëmijën e tyre. Bailey u diagnostifikua me kancer dhe mjekët i thanë se ai kishte vetëm pak javë jetë. Vogëlushi nisi të luftonte duke bërë kimioterapi vetëm e vetëm që të shihte motrën e tij të vinte në jetë. Bailey mezi e…

Details

Keni frikë të përballeni me bluzat e bardha? Vjen lajmi i mirë, së shpejti me vizita mjekësore virtuale

A do t’i besonit mjekut të familjes nëse ju viziton përmes një video të smartfonit, si përshembull përmes Skype? Nuk është një plan i së ardhmes, pasi të gjitha ata që jetojnë në Britaninë e Madhe do të duhet të mësohen me mënyrën e re të komunikimit me mjekun. Digjitalizimi kudo dhe vizitat mjekësore virtuale…

Details

Ministri i Infrastrukturës jep lajmin e rëndësishëm, ja kur do të përfundojë rruga Tiranë-Elbasan

Ministri i shkarkuar i Infrastrukturës dhe Energjitikës, Damian Gjiknurit me anë të një mesazhi në Twitter ka treguar se kur do të përfundojë rruga Tiranë-Elbasan. Kreu i qeverisë e kishte paralajmëruar Gjiknurin se nëse nuk e përfundon rrugën e Tiranë-Elbasan brenda muajit dhjetor, atëherë ai nuk do të ishte më ministër i Infrastrukturës dhe Energjetikes.…

Details

Lagështira dhe shpejtësia e lartë, aksident në autostradën Tiranë-Durrës

Lagështira në rrugë dhe shpejtësia e lartë janë rrezik për aksidente në këto ditë me mot të ftohtë. Kështu ka ndodhur edhe mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës, ku 5 makina janë përfshirë në një aksident, por fatmirësisht pa të lënduar. Mësohet se aksidenti ka ndodhur në autostradë afër mbikalimit të Rinasit, pranë vendit ku…

Details

Gruaja e mashtronte prej 20 vitesh, doktori i nxjerr hapur të vërtetën për atësinë e fëmijëve

Problemet midis çifteve janë nga më të shumtat, por tradhëtia është problemi më i madh që çon në divorc. Një burrë ka zbuluar se tre fëmijët e tij, nuk ishin fëmijët e tij biologjikë. Ngjarja është zbuluar rastësisht, pas një problemi shëndetësor që Richard Mason pati. Pas një vizite, doktori i ka thënë se ai është jopjellor.…

Details

Drejtori i Policisë Rrugore Mit’hat Tola u bën apel shoferëve: Ne kemi kulturë të vogël…

Në fjalën e tij në studio, Tola risolli në vëmendje akset të cilat kanë probleme në qarkullimin e mjeteve, vështirësitë që hasin drejtuesit e mjeteve në ndërrimin e gomave dhe vendosjen e zinxhirëve duke dhënë edhe këshillat e tij për ta. TIRANË- Drejtori i Policisë Rrugore Mit’hat Tola, i ftuar në Report Tv ka komentuar situatën e rrugëve…

Details

OSSHE në krye të detyrës, ja si punon elektriçisti në mes borës në Gjirokastër

Deda i kohëve moderne. Në këto ditë të vështira dimri nuk janë të rralla edhe problemet me energjin elektrike. Këto janë fotot e një elektriçisti i cili ka qëndruar në krye të detyrës edhe pse kushtet atmosferike nuk janë fare në favor te tij. Punonjësi XHafer Avduli duke iu përgjigjur detyrës në shërbim të abonentëve të…

Details

Siguria ushqimore/ AKU ngre zërin për ndryshime në kodin penal

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka marr pjesë në seancën për “Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut” ku ngritën domosdoshmërinë e ndryshimeve në Kodin penal sa lidhet me çështjen e Sigurisë Ushqimore. AKU referuar natyrës së shkeljeve të hasura, gjatë vitit 2018 ka referuar pranë organeve të prokurorive të rretheve , 65 raste…

Details

ARRSH, alarmante gjendja në këto 3 qarqe: Vendosni zinxhirët!

Autoriteti Rrugor shqiptar lëshoi një paralajmërim pak minuta më parë në rrjetet sociale. Sipas ARRSH, “nga raportimet e marra nga Emergjencat Civile dhe Shërbimi i meterologjisë parashikohet se reshjet e deborës janë në rritje në zonat malore, kryesisht në Dibër e Kukës dhe Korçë e Ersekë. Drejtuesit e mjeteve të vendosin zinxhir në segmentet rrugore, për…

Details

FOTOT/ Ja si dukej mardhënia e Anxhelinës me babain e saj pak ditë para masakrës

Trupi i 29-vjeçares Anxhelina Petro mbërriti në Shqipëri ditën e djeshme për t’u përcjellë sot në banesën e fundit. Kortezhi udhëhiqej nga e motra e Anxhelinës, Klea, e cila mbante në duar fotografinë e viktimës dhe kurora me lule. Familjarët e Anxhelinës nuk kanë dhënë asnjë deklaratë për mediat, ndërkohë që nuk dihet nëse u…

Details

Pagesa e tarifave, Ministria e Arsimit bën me dije se u ka kërkuar gjithë sekretarive mësimore që të…

Ministra e Arsimit Sportit dhe Rinisë në një njoftim për mediat bën me dije se u ka kërkuar universiteteve listën e plotë të studentëve që përfitojnë nga ulja e tarifave. Sipas njoftimit nga ministria thuhet se  u është tërhequr vëmendje të gjitha sekretarive mësimore që të bëjnë njoftimet e nevojshme për studentët dhe të garantojnë…

Details

Reshje dëbore me intesitet të lartë, kompanitë e mirëmbajtjes së rrugëve gjatë gjithë natës në punë

Gjatë natës ka pasur reshje me intesitet të lartë bore dhe temperatura të ulëta në zonat malore, në jug dhe juglindje të vendit. Kompanitë e mirëmbajtjes kanë punuar pa ndalur gjatë gjithë natës dhe janë në punë edhe tani duke punuar për pastrimin e rrugës nga bora dhe shpërndarjen e kripës. Drejtuesit e mjeteve të…

Details

Gjithë Shqipëria e mbuluar nga dëbora, ndërpritet mësimi në disa qytete

Reshjet e dëborës kanë zbritur edhe në zonat e ulëta. Tirana është zbardhur në orët e para të mëngjesit, por reshjet kanë qenë me intensitet të dobët. Borë ka rënë edhe në Elbasan, Shkodër e Gjirokastër si dhe janë rikthyer në Korçë, Kukës dhe Dibër ku raportohen disa fshatra të bllokuara. Pezullohet mësimi nga moti i keq në Gjirokastër, Pukë,…

Details

ARRSH del me njoftime të reja, drejtuesit e mjeteve të kenë kujdes në këto akse

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë me dije pak orë më parë për të gjithë opinionin publik se rreshjet e borës kanë filluar tashme edhe në qytetin e Tepelenës dhe kerkojnë nga të gjithë drejtuesit e mjeteve të ndjekin udhëzimet e Patrrullës Rrugore. Njoftim për median dhe opinionin publik Menjëherë pas raportimit nga terreni ju njoftojmë se në…

Details

Dosja “Habilaj”/ Zbardhen përgjime të reja, si u përdor Policia në arat me kanabis

Prokuroria e Krimeve të Rënda mbylli hetimet për Moisi Habilajn, Florian Habilajn, Tigrenc Mezuraj, Armando Sulaj, Meridian Sulaj, Nezar Seiti e të tjerë dhe e dërgoi çështjen për gjykim. Akuzat që rëndojnë ndaj 9 të dyshuarve janë ato të “Grupit të strukturuar kriminal”, “Trafikut të drogës” dhe “Kultivimit të drogës”. Në përfundim të hetimeve, 3…

Details

Vettingu detyron të ulet në“karrigen e nxehtë”kryetarin të Gjykatës së Shkodrës

Vettingu ka detyruar këtë të martë të ulet në “karrigen e nxehtë” përpara trupës së Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, kryetarin e Gjykatës së Shkodrës, Arben Zefi. Trupa e komisionerëve përbëhet nga Fildes Shuli, Etleda Çiftja dhe Roland Ilia. Sa i përket relatimit të KPK-së, Zefi ka qenë bashkëpunues gjatë hetimit administrativ. Raporti i ILDKPKI-së,…

Details

Po kthehej nga Stambolli, arrestohet në areoportin italian 37-vjeçari i dënuar për vrasje

Gjatë një kontrolli rutinë në aeroportin italian, policia ka arrestuar një shqiptar, i cili ishte në kërkim për vrasje. Mediat italiane kanë raportuar, për një 37-vjeçar shqiptar, i cili po kthehej nga Stambolli. Ai po pritej në aeroport nga bashkëshortja e tij. Çifti jetonte prej vitesh në shtetin italian. Gjatë kontrollit policia i ka kërkuar…

Details

Shfaqet sëmundja e fruthit, mjekët u bëjnë thirrje prindërve: Vaksinoni fëmijët

Në Berat është shfaqur sëmundja e fruthit. Disa pacientë janë paraqitur me simptomat e tij në Spitalin Rajonal. Mjekja infeksioniste shpjegon se po priten analizat përfundimtare për disa pacientë të tjerë. Situata – sipas saj, – nuk është alarmante, por u bën thirrje nënave që të vaksinojnë fëmijët. “Kemi disa raste me fruth, më konkretisht…

Details

U shpreh se “Trupi i një 25-vjeçareje është i mrekullueshëm, ndërsa ai i një 50-vjeçareje jo”, vërshojnë kritikat ndaj shkrimtarit të njohur

Një shkrimtar francez ka shkaktuar indinjatë të madhe, me pohimet e tij se gratë mbi 50 vjeç janë tepër të vjetra për t’u dashuruar. Ndonëse edhe vet është 50 vjeç, Yann Moix tha për revistën “Marie Claire” se preferon trupat e reja. “Trupi i një 25-vjeçareje është i mrekullueshëm, ndërsa ai i një 50-vjeçareje jo.…

Details

Temperaturat e ulëta, Erion Veliaj u bën apel administratorëve në shkollat e Tiranës: Na njoftoni nëse ka mungesa me lëndë djegëse

Kryetari i bashkisë së Tiranës u kërkon të gjithë drejtorëve të shkollave, kopshteve dhe çerdheve që të njoftojnë një ditë përpara në bashki në rastet e mungesës së karburantit apo çdo probleme tjetër me kaldajat në mënyrë që nxënësit të mos qëndrojnë në të ftohtë në këto ditë kur temperaturat janë regjistruar nën 0 edhe…

Details

195 cm e gjatë, atletja e dëshpëruar: Nuk gjej dot një mashkull më të gjatë se vetja

Një ish-atlete britanike që është e gjatë 195 cm ka deklaruar se nuk po gjen dot “shpirtin binjak”. Gjatësia ka ndikuar për keq në jetën e Jade Slavin, e cila ka përjetuar bul.lizëm prej vitesh. 26-vjeçarja ka pranuar se e ka urryer gjithmonë ‘shtatin’ e lartë falë ngacmimeve që e quanin “të shëmtuar” dhe “anormale”.…

Details

Dhjetëra automjete sekuestrohen nga shteti çdo ditë, ja se ku përfundojnë ato

Pak herë është dëgjuar për tenderin e makinave të sekuestruara nga shteti, forcat e policisë dhe aspak informacion rreth atyre që i blejnë, të ardhurat që krijohen, procedurat që ndiqen etj. Me qindra automjete që sekuestrohen, përfshi edhe motorët, mbeten në magazinat e shtetit, nën administrimin e Policisë së Shtetit. Tërheqja e këtyre automjeteve nga pronarët…

Details

U konfliktuan për motive të dobëta, të rinjtë nga Lezha përdorin armët për të larë hesapet

Policia njofton se ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti mes tre të rinjve në Lezhë. Forcat e Policisë së Komisariatit të Lezhës arrestuan në flagrancë një 26-vjeçar nga Kurbini, si dhe proceduan 2 shtetas të tjerë, thuhet në njoftimin e policisë. Sipas uniformave blu, ata janë konfliktuar për motive të dobëta me mjete të forta…

Details

Vrau gruan dhe kunatën, reagon kryebashkiaku i Mallakastrës: “Do t’i ofrojmë ndihmë”

Në një prononcim për mediat, kreu i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj ka folur lidhur me dy fëmijët e çifitit, traumën dhe gjendjen e vështirë financiare në të cilën ndodhet familja e dy motrave të vrara. rimi në familje që tronditi Ballshin, ku Gazment Musta vrau gruan dhe kunatën me thikën e bukës është rikthyer në vëmendjen…

Details

ISHSH ndëshkon subjektet që shkelin ligjin antiduhan, gjobiten dy lokale në kryeqytet

Pasi shkelën ligjin antiduhan, subjektet Mokador dhe New_A lounge janë ndëshkuar me nga 300.000 lekë. TIRANË- Inspektorati Shëndetësor i Tiranës ka vijuar ndëshkimin e subjekteve që shkelin ligjin antiduhan. Subjektet Mokador dhe New_A lounge janë ndëshkuar me nga 300.000 lekë për këtë shkelje. Tolerancë zero për shkelësit e ligjit antiduhan nga ISHSH e qarkut Tiranë! Inspektorati…

Details

Korçë, temperatura -11 gradë C në mesditë, Drejtoria Arsimore: Që nesër mësimi do të…

Sipas te dhenave nga Stacioni Meteorologjik Ushtarak Korce ne gjithe qarkun e Korces temperaturat vijojne te jene te uleta, aktualisht -11 grade C. prefektuara e Korçës ka njoftuar për situatën në mesditë si më poshtë: Qarkullimi rrugor ne akset nacionale vijon normalisht. Segmentet rrugore rurale ne Nj. A jane te hapura dhe kalimi rekomandohet me…

Details

U zotua se nuk ka kryer veprën penale, shkarkohet nga detyra gjyqtari Thanza për fshehje të…

Prokuroria pritet të vendos për dërgimin e çështjes në gjyq me akuzën e falsifikimit të formularit te dekriminalizimit, pas mbërritjes së letërporosisë nga pala italiane, ku vërtetohet se ish-gjyqtari Admir Thanza ka qenë i dënuar në këtë shtet për vjedhje. KPK e shkakroi nga detyra të gjyqtarit te Gjykates se Larte, Admir Thanza pasi Prokuroria e…

Details

Kida na kthen pas në kohë, ja se si dukej këngëtarja në fëmijërinë e saj

Kida është kthyer prapa në kohë, duke sjellë imazhe nga fëmijëria. Kida ka publikuar disa fotografi në rrjete sociale, përmes së cilave ndanë kujtime nga fëmijëria. Ajo përmes këtyre fotografive, tregon se si ka ndryshuar ndër vite, që prej kohës kur ishte foshnje. Kujtojmë që këngëtarja një muaj më parë festoi ditëlindjen e 21-të, ndërsa…

Details