Qendro në Prokurori: Asnjë shkelje

Kreu i ARRSH, Afrim Qendro ka dëshmuar ditën e sotme per rreth 2 orë në Prokurorinë e Tiranës pas zbulimit të skandalit që fshihej pas kompanisë që do ndërtonte lotin e parë të Unazës së Re, ‘DH Albania’, e cila kishte falsifikuar dokumentet për marrjen e tenderit. Gazetarja Klodiana Lala raporton për “BalkanWeb” se Qendro ka…

Details

Meta kthen për shqyrtim një tjetër ligj në kuvend, ja se për çfarë bëhet fjalë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për “Për noterinë”. Meta kërkon rishqyrtimin e neneve 61, 65 dhe 76 të këtij ligji. Argumentet e përmbledhura të kësaj vendimmarrje paraqiten si më poshtë: 1. Përmbajtja e nenit 61 të ligjit nr.110/2018 “Për noterinë”, nuk është i qartë dhe në harmoni me disa…

Details

E keni provuar ndonjëherë ti mbyllni rrjetet sociale? Ja se çfarë do të ndryshojë në jetën tuaj nëse provoni ta bëni

Sipas intv.al kohët e fundit rrjetet sociale janë një mënyrë për të qenë në kontakt me botën. Nëse do largoheni nga rrjetet sociale, si Instagrami ose Facebook-u ja çfarë do t’ju ndodhë: 1. Do kaloni më shumë kohë me veten tuaj Të qëndruarit vetëm mund të jetë frikësuese për disa njerëz, duke zgjedhur rrjetet sociale…

Details

Aksident në Fier/ Një i moshuar në gjendje të rëndë, po udhëtonte me biçikletë kur…

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në qyteti e Fierit. Një i moshuar i cili po lëvizte me biçikletë, është përplasur nga një makinë. I moshuari është dërguar menjëherë me urgjencë në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë. Ndërkohë policia ka bërë shoqërimin e drejtuesit të mjetit, deri në sqarimin e…

Details

Një tjetër konvikt i nënshtrohet rikonstruksionit, Veliaj: Në tetor të gjithë në ambiente shumë më komode

Një tjetër konvikt në “Qytetin Studenti” i është nënshtruar rikonstruksionit të plotë, për kushte më të mira jetese dhe mësimi për studentët.  Kryebashkiaku Veliaj inspektoi punimet që po kryhen në godinën Nr. 5, falë edhe ndihmës së donatorëve të ndryshëm, ndërsa u bëri thirrje studentëve që t’i kthehen mësimit për t’i hapur rrugë, gjatë verës, vijimit…

Details

Me makina luksoze por zgjedh transportin publik, Presindenti i këtij shteti shkon në punë me tren

Presidenti austriak, Alexander Van der Bellen, ka postuar në llogarinë e tij në Instagram një foto të tijën që ka shkaktuar jo pak reagime. Në foton e postuar duket presidenti, Van der Bellen, duke qëndruar në këmbë në një tren të nëntokës, ndërkohë që në duar mban disa shkresa. Bashkë me foton ai shpjegon se po vazhdonte…

Details

Bashkëshorti i vrau prindërit një ditë më parë, vajza rrëqeth me fjalët e saj: Si ju vrava une ju…

Fjalë prekëse kushtuar dy prindërve të saj, të cilët u vranë mizorisht nga ish-partneri i saj me të cilin jetonte prej vitesh. Ngjarja makabre ndodhi dje në zonën e Unazës së Re, ku Majlind Lila qëlloi me pistoletë mbi Bujar dhe Valentina Mataj, të cilët për pasojë humbën jetën dhe më pas u vetëvra. Vajza…

Details

Balili/ Rama: Nuk ka pasur vetëdorzim, është thjesht realizimi me sukses i një operacioni të sofistikuar

Teksa flitet një vetëdorëzim të Klement Balilit, që e pranoi edhe vet ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, kryeministri Edi Rama ka sulmuar mediat për këtë fakt. Përmes një postimi të dytë në ‘Twitter’ Rama pohon se ky ishte operacion i sofistikuar. Më pas ai shton; ‘Vetëdorëzimi është thjesht realizimi me sukses i tij👊’ “Hahaha çfarë…

Details

Klemend Balili pas hekurave, Rama: Një hap i madh përpara në luftën kundër krimit

Kryeministri Edi Rama ka komentuar raportimet për vetëdorëzimin e Klemend Balilit.   Në një postim në Twitter, kreu i qeverisë shkruan: “Hahaha çfarë kazani që zien për vetëdorëzim, duke e nxjerrë sikur KB u ndal tek dera e policisë pas një shëtitje në pedonalen e Delvinës. Ky është një nga operacionet më të sofistikuara policore që…

Details

UNAZA/ Akuzat e PD, ARRSH nxjerr faktet: Asnjë kriter nuk ka ndryshuar nga tenderi i parë tek i dyti, mund të verifikohet lehtësisht

Pas akuzave te PD, ka reaguar ARRSH e cila permes nje deklarate per mediat, thote se “i qëndron plotësisht deklarimeve të bëra sot se kriteret e përcaktuara në “Dokumentet Standarte të Tenderit” kanë qenë të njëjtat si në tenderin e parë ashtu edhe në ritenderimin që po zhvillohet aktualisht”, lidhur me projektin per Unazen e Madhe.…

Details

UNAZA/ ARRSH: Mbaroi sot afati për ofertat, 6 operatorë në garë. Qëndro: Partitë politike të lejojnë respektimin e procedurave ligjore, të mos dëmtojnë procesin

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon se ditën e sotme në ora 11:00 ka përfunduar afati për dorëzimin e ofertave në garën për procedurën e “Rehabilitimi i segmentit rrugor mbikalimi pallati me shigjeta rrethrrotullimi Shqiponja, Loti 1”. Pas skadimit të këtij afati, Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se kanë dorëzuar oferta 6 operatorë ose bashkime operatorësh…

Details

Ishin dënuar për vjedhje dhe grabitje, kapen dy shqiptarët që tentuan të arratiseshin nga burgu i Athinës

Forcat speciale greke EKAM në bashkëpunim me policinë e Athinës kanë arrestuar dy shqiptaret e arratisur nga burgu Koridhalo në fillim të këtij muaji. Në pranga kanë përfunduar Leonard Pepa dhe Elvis Pepa. Shqiptarët ishin fshehur në bodrumin e një shtëpie të djegur në Mati dhe kanë qenë të armatosur, por nuk kanë hapur zjarr…

Details

Greqia përgjigjet për “Eskobarin e Ballkanit”. Dalin detaje të reja, së shpejti mbyllen hetimet për Klement Balilin

Prej dy vitesh, Klement Balili vazhdon ta kthejë duarbosh policinë gjatë aksioneve të dështuara për arrestimin e tij, megjithatë, javët e ardhshme sfida e radhës nuk do të jetë për uniformat blu, por për prokurorinë. Siç bën me dije një burim pranë Ministrisë së Drejtësisë, Greqia i është përgjigjur në fund të muajit dhjetor 2018,…

Details

Bllokohet trafiku nga bora, edhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në gatishmëri

Policia e Shtetit njoftoi në mesditë se si pasojë e motit të keq me dëborë dhe prezencë akulli në rrugë, ka rritur prezencën e shërbimeve policore në të gjitha akset rrugore ku ka vështirësi në qarkullim. Patrulla të Policisë Rrugore, të Rendit dhe F.N.SH-së, janë prezente në të gjitha akset verilindore dhe jugore të vendit,…

Details

Nuk paguanin detyrimet, Tatimet bllokojnë pasuritë e 24 mijë bizneseve

Administrata tatimore është treguar e pamëshirshme me mijëra biznese të cilët në prag falimentimi, nuk kanë mundur që të paguajnë taksat . Kështu janë rreth 24 mijë bizneseve u janë bllokuar pasuritë e paluajtshme dhe të luajtshme nga administrata tatimore, për shkak se nuk kanë paguar detyrimet e përcaktuara. Shifrat jepen nga Drejtoria e Përgjithshme…

Details

Piloti hero, shpëtohet alpinistja në një terren thuajse të pamundur në malin e Çikës

Një alpiniste 31-vjeçare, e gjendur në situatë tejet të vështirë shëndetësore për shkak të pësimit të një traume kranike, VLC të fytyrës dhe traume të baçinit, teksa ndodhej për alpinizëm në malin e Çikës, ka shpëtuar për fat të mirë si pasojë e ndërhyrjes në kohë rekord të një ekipi special mjekësor. Bëhet fjalë për…

Details

Emri/ Vritet shqiptari në Greqi

Një shqiptar është vrarë në burgun e Koridalosit në Greqi, ku sapo ishte transferuar. Ai është Albert Bako dhe sipas të përditshmes ‘Protothema’, u vra nga anëtarë të një bande rivale, të cilët kishin mësuar transferimin e tij nga burgu i Chania. Albert Bako Albert Bako ishte në burg pasi në Nëntor të 2014-s, hapi…

Details

Me patentë të falsifikuar dhe udhëtonte lirshëm, Policia i “tregon vendin” shqiptarit në Britani

Xhamat e zinj të makinës kanë bërë që një shqiptar të pikaste nga autoritetet britanike, të fundit këto që cilët i kanë kërkuar patentën. Policia e ndaloi shqiptarin gjatë fundjavës në Sheffield, por ky i fundit ka pretenduar se ishte italian dhe u dha atyre patentën italiane. Mjaftoi një inspektim më i hollësishëm për të…

Details

Aksident në autostrdën Tiranë-Durrës, mjeti i rëndë humbet kontrollin dhe përplaset me…

Një aksident rrugor është regjistruar mëngjesin e kësaj të hëne në autostradën Tiranë-Durrës, në kahun lëvizës nga qyteti bregdetar drejt kryeqytetit. Një mjet i tonazhit të rëndë ka humbur kontrollin si pasojë e lagështirës në rrugë, duke u përplasur me barrierën ndarëse të rrugës. Gjatë aksidentit, mjeti i rëndë ka rrezikuar edhe mjetet që kalonin…

Details

Tarifat e fakulteteve, Ahmetaj sqaron procedurat që duhet të ndjekin studentët

Ministri në detyrë i Financave sqaroi sot përmes një daljeje për mediat, vendimin e Këshillit të Ministrave për përgjysmimin e tarifave të studentëve. Ahmetaj se është universiteti që do të nxjerrë listat e studentëve sipas mesatares dhe studentët do të paguajnë sipas skemës përkatëse të vendosur nga këshilli i ministrave. Gjithashtu Ahmetaj sqaroi edhe procedurën…

Details

Horoskopi javor/ Disa do të kenë takimin e ëndërruar gjithmonë e disa të tjerë do detyrohet t’i thotë lamtumirë dashurisë

Mes muaji i janarit do të sjellë gjëra emocionuese për të gjithë në të gjitha aspektet dhe fushat. Dashuria, karriera dhe shëndeti do të ndryshojnë në varësi të çdo shenjë sipas parashikimit yjor. Të gjitha shenjat më poshtë, shfletoni galerinë për të mësuar parashikimin e shenjës që ju përket. Dashi: Puna Ka gjasa që një…

Details

Vrau vjehrrin dhe vjehrrën dhe më pas i dha fund dhe jetës së tij, zbulohet konflikti që kishin me njëri-tjetrin

Mësohen disa fakte të reja lidhur me vrasjen e trefishtë që tronditi sot kryeqytetin. Debati i ashpër që ka shpërthyer midis dhëndrit Majlind Lala dhe prindërve të gruas së tij, Nevila Matës, ka pasur të bëjë me fëmijën e vetëm, vajzën e vogël të çiftit, që ishte me nënën e saj në Suedi. Majlind Lala dhe Nevila Mata…

Details

Sulmohet me armë lokali në Fier, ja çfarë thotë Policia

Të shtëna më armë zjarri janë regjistuar gjatë natës në Fier. Sipas informacioneve paraprake mësohet se është qëlluar drejt një lokali në lagjen “Kastrioti”. Mësohet se lokali ndodhet përball drejtorisë Rajonale të Tatim Taksave, dhe fatmirësisht ka qenë i mbyllur në momentin e sulmit. Ndërkohë Policia e Fierit në një informacion zyrtar bën me dije se…

Details

Rrugët e mbuluara nga ngricat, ARRSH njofton drejtuesit e mjeteve: Kini kujdes në këto akse

Rajoni Verior: Gjatë natës ka pasur temperatura të ulëta. Në të gjitha akset ku ka prezencë ngricash, është bërë shpërndarja e kripës nga ana e kontraktorëve. Segmentet që janë të kalueshme me zinxhir ose pjesërisht me zinxhir janë: Domaj- Drajë Rec Qafë Mali- Fierzë Ura e Cerenecit-Steblevë Kuben-Vasije Peshkopi-Qafë Drajë Peshkopi-UShtelencë Qafë Bualli-Krastë Trebisht-Doganë Në…

Details

Nëna e kishte lënë jashtë në këtë të ftohtë, shoferja e autobuzit i shpëton jetën fëmijës 3-vjeçar

Ishte mëngjesi i 22 dhjetorit dhe  një ditë e zakonshme pune si shofere autobusi për Irene Ivic por gjithçka ndryshoi kur ajo vuri re një femije 3-vjeçar të braktisur në rrugët e Milwaukee, SHBA, në temperaturat e ulëta të këtij dimri. E shokuar, Irene ka ndaluar menjëherë autobusin dhe ka marrë vogelushin i cili vraponte…

Details

Presidenti Meta firmos dekretin për dhënien e gradës madhore, ja kush e mban këtë titull

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka firmosur sot dekret për dhënie grade madhore. Presidenca ka bere me dije se “Presidenti Meta i jep gradën “Gjeneral Brigade”, kolonel Ndriçim Reshit Sallaku”. Kolonel Ndriçim Reshit Sallaku, eshte nderkohe me detyrë “Atashe Ushtarak i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë. DEKRETI I METES  Presidenti Meta dekreton dhënien…

Details

Do të bini pre e një manipulimi, Meri Shehu paralajmëron këtë shenje të ketë kujdes për javën që vjen

Astrologia e njohur Meri Shehu a befasuar me parashikimin për këtë fundjavë, duke theksuar se shenjat do të përballen me mjaft surpriza. Ajo paralajmëron kryesisht shenjën e Dashit, që pritet të bjerë pre e manipulimeve. Parashikimi më poshtë: Dashi Mund te keni nje fitore te rendesishme ne jeten tuaj por nese nuk jeni te kujdesshem…

Details

Manastirliu në Mat dhe Burrel: Shëndetësia në gatishmëri për emergjencat

“Ekipet mjekësore dhe të gjitha strukturat e shëndetësisë janë në gadishmëri për të ndihmuar qytetarët në këtë situatë moti të vështirë dhe vetëm gjatë këtyre ditëve janë kryer 2900 misione shpëtimi”.  Keshtu ka deklaruar Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, e cila vizitoi sot qendrën shëndetësore Komsi, në Burrel. “Kemi siguruar furnizimin me…

Details

Përplasja me Ilir Metën, reagon Rama: Mos prisni të merrem me një pengmarrës të Kushtetutës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot për debatin që ka lindur me kreun e shtetit, Ilir Meta. Rama në një status në Twitter e ka quajtur Metën si “pengmarrës të Kushtetutës”. Sipas Kryeministrit, Presidenti e ka katandisur zyrën e shtetit në çizme rezervë të Monika Kryemadhit. “Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të…

Details

Një “Alo” kundër dhunës, ja cilat raste janë denoncuar më shumë në 2018-n në këtë linjë telefonike

Prej gati 10 vitesh, në vendin tonë ekziston Linja Kombëtare e Telefonit për Fëmijë, apo “Alo 116”. Sipas studimit të fundit, numri më i madh i telefonatave të marra nga adoleshentë dhe fëmijë gjatë vitit 2018 kanë të bëjnë me bullizmin dhe shfrytëzimin për punë dhe lypje. Por, sa orë funksionon kjo linjë? Telefonojmë menjëherë…

Details

Marrdhëniet seksuale ende tabu në Shqipëri, njerëzit fejohen me zor për të mos…

Mentaliteti i shqiptarëve vazhdon të jetë po i njëjti, nuk ka asnjë ndryshim. Gazetari Bledi Mane foli për këtë cështje tek emisioni “Late Night Show” në Ora News, ku tregoi se marrëdhëniet seksuale mbeten tabu dhe njerëzit detyrohen të fejohen për të mos shkuar nëpër shkurrë. Bledi Mane: Ne jemi akoma një shoqëri e frustruar. Unë…

Details

Deri dje ishte një hapësirë e mbuluar nga shkurret, Tiranës i shtohet një kënd i ri lojërash

Minikëndi i lojërave në rrugën “Vangjush Furxhi”, pas ish-Ekspozitës, i ka dhënë ngjyra të reja një zone, e cila deri dje ishte e mbuluar nga shkurret dhe ishte zaptuar me gardhe. Hapësira e transformuar do të mikpresë jo vetëm fëmijët, por edhe gjithë komunitetin përreth. Në këtë fillimviti, kryeqytetit i është shtuar një tjetër kënd lojërash.…

Details

“Pajisje speciale për monitorim”, Policia Rrugore apel shoferëve: Mos tu gënjejë mendja se do të shpëtoni

Policia Rrugore ben apel per kujdes te shtuar nga ana e drejtuesve te mjeteve, te zbatojne regullat e qarkullimit e te mos “genjehen” se do te shpetojne nese bejne shkelje, pasi nuk shohin policin ne rruge. “Në kuadër të përmirësimit të shërbimit për kontrollin e territorit dhe parandalimin e aksidenteve rrugore, Policia Rrugore e Tiranës,…

Details

Meteorologia shqiptare jep parashikimin më të fundit, ja se çfarë do të ndodhë me motin javën që vjen

Ditët e fundit, një pjesë e madhe e qyteteve shqiptare janë izoluar nga reshjet e dëborës dhe janë “paralizuar” nga ngricat. Temperaturat e ulëta vazhdojnë ende, por do të ketë një rritje të lehtë gjatë fundjavës së ardhshme. Meteorologia Adiola Bani ka dhënë parashikimin e motit për javën e ardhshme në një lidhje për News…

Details

Nuk lejohen abuzimet, Xhaçka: Monitorim për të gjitha kompanitë që duhet të mirëmbajnë rrugët

Ministria e Mbrojtjes po monitoron të gjitha akset rrugore në qarqet e prekura nga moti i keq e në veçanti punën që kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e këtyre akseve. Ministrja Olta Xhaçka thotë se në situatën e vështirë të krijuar nga rreshjet e borës dhe ngricave në bvendin tonë janë vërejtur abuzime nga kompanitë…

Details

Nuk pranuan të mbyllnin llotot, Policia prangos pronarët e lokaleve në…

Policia e Shtetit ka proceduar sot penalisht dy shtetas të cilët kanë vijuar aktivitetin e lojërave të fatit dhe llotove. Sipas njoftimit të Policisë na pranga janë vendosur dy shtetas, pronarë lokalesh një në Tiranë dhe një në Klos të Burrelit. Dy shtetasit janë arrestuar pasi dyshoheshin se kanë përdorur pajisje që mundësonin ushtrimin e…

Details

Seks dhe 500 euro për kujdestarinë e fëmijës, Krimet e Rënda vendosin për gjyqtarin Hysi

Gjykata për Krime të Rënda la sot në burg gjyqtarin Roland Hysi dhe psikologen Elona Mecani, te arrestuar pasi akuzohen si të përfshirë në një aferë korruptive të publikuar disa ditë më parë në një emision investigativ. Mecani dyshohet se bënte rolin e sekseres, ndërsa në videon e bërë publike, gjyqtari Hysi, duket ku merr…

Details

Meta refuzoi ta dekretonte Cakajn, reagon Haradinaj: Unë e dua Shqipërinë pa kushte, por…

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur të përfshihet në debatin e brendshëm të politikës shqiptare lidhur me kandidaturën e ministrit te Jashtëm, pavarësisht se Gent Cakaj vjen nga Prishtina. “Unë e dua Shqipërinë pa kushte dhe e kam shumë mik Ilir Metën. Por me një vendim të tillë jo”, tha Haradinaj, duke iu përgjigjur…

Details

Digjitalizimi/ AMA: Për Tiranën, Durrësin dhe Vlorën do të ketë shtyrje afati

E parashikuar për në datën 15 janar 2019, digjitalizimi për qarqet e Tiranës, Durrësit dhe Vlorës është shtyrë për në datën 1 shtator 2019 për shkak se nuk është siguruar sasia e mjaftueshme e dekoderave të tipit DVB-T2 Mbyllja e transmetimeve analoge televizive në qarqet Tiranë, Durrës dhe Vlorë, që ishte parashikuar për në datën 15…

Details

Gjermania përkrahë Kosovës: I ka përmbushur kushtet e BE-së për liberalizimin e vizave

Gjermania kërkon që të liberalizohen vizat për qytetarët e Kosovës. Ministri i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale Michael Roth, ka dhënë lajmin e mirë për Kosovën. Përmes një postimi në twitter Roth thotë se Gjermania do të përkrahë fuqishëm liberalizimin. “Kosova ka përmbushur kushtet e BE-së për t’iu dhënë #visaliberalizim. Prandaj, është…

Details

Rektorati i UT thirrje studentëve: Kthehuni në mësim, shtyhet afati për tarifën

Rektorati i Universitetit të Tiranës i bën thirrje studentëve që t’i rikthehen procesit mësimor në fakultete pas protestës e cila vijon prej ditëve të para të dhjetorit 2018. Ka qenë një mbledhje e Rektoratit këtë të premte që ka vendosur nisjen e procesit mësimor. Vendimi për rinisjen e mësimit në fakultete mban firmën e rektorit…

Details

Radhë kilometrike në autostradën Tiranë-Durrës, ja se ku ka më shumë vështirësi në qarkullim

Punimet që po kryhen në autostradën Tiranë-Durrës  kanë krijuar menjëherë probleme në qarkullim. Në autostradë është krijuar një autokolonë e madhe makinash e cila shkon afërsisht në 5 kilometra. Vështirësi në qarkullim ka që nga hyrja e autostradës deri tek tregu i grumbullimit të fruta-perimeve, e cila shkon deri në Kashar. Raportohet se trafiku është…

Details

ARRSH: Falë ndërhyrjeve të shumta është përmirësuar situata në këto akset

Në një njoftim të bere pak minuta me pare ARRSH ka bere me dije se  situata ka filluar te permirsohet ne ato akse ku ka patur me shume veshtirsi. Ka përmirësime të ndjeshme në akset e Tropojës. Falë kriposjes gjatë natës të gjitha akset qarkullohen pa zinxhir,si: Koplik-Bogë Bajram Curri-Fierzë, Bajram Curri-Kam, Bajram Curri Valbonë,…

Details

Një histori dashurie si në filma, Agim Krajka rrëfen se si është njohur me bashkëshorten e tij

Agim Krajka është një ndër kompozitorët  që i ka dhënë më së shumti muzikës shqiptare. Këngët e tij këndohen edhe sot nga të gjithë. Për të rrëfyer gjithçka mbi profesionin, por edhe për jetën e tij private, këtë të mërkurë emisioni ‘Soirée ’ishte si i ftuar special. Në emision kompozitori i njohur tregoi se si i kanë…

Details

Jepet me koncesion Aeroporti i Kukësit, ja kush është fituesi dhe çfarë investimesh do të kryhen

Shpallet fituesi i gares per koncesionin e Aeroportit të Kukesit. Njoftimi eshte bere sot nga ministria e Infrastruktures dhe Energjetikes, e cila ka bere me dije se “Bashkimi i Përkohshëm i Shoqërive “Global Technical Mechanichs” sh.p.k. dhe “Bami” sh.p.k. me vlere investimi prej 7,999,393 Euro (pa TVSH) është identifikuar nga komisioni si oferta e suksesshme”.…

Details

Ndodh mrekullia/ Shpëtohet 41-vjeçarja shtatzënë në Burrel, Manastirliu: U transportua me helikopter

Një 41-vjeçare shtatëzanë që rrezikonte jetën e saj dhe të fëmijës për shkak të komplikacioneve është transportuar me helikopter mëngjesin e sotëm nga Burreli në Maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë, ku ka lindur një djalë, fëmijën e saj të tetë. Falë ndërhyrjes në kohë të mjekëve dhe urgjencës mjekësore nëna dhe fëmija gëzojnë shëndet të…

Details

Meta refuzoi dekretimin e Gent Cakajt, reagon Rama: Ose i ka vjedhur Doktoresha e Shkencave passwordin ose…

Thellohet përplasja mes presidentit të Republikës Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama për mosdekretimin e Genti Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. Kreu i shtetit thotë se nuk do të lejojë asnjë përpjekje që pengon autoritetin kushtetues të presidentit dhe bie ndesh me interesin kombëtar. “Nuk ka Gjykatë Kushtetuese në botë që ndalon e…

Details

“Platforma e punësimit“, Rama: Hipotekat, aluiznit, doganat, të gjitha vendet do të jenë në shërbim të atyre që janë më të mirë

Kryeministri Rama teksa foli në prezantimin e platformës për punësimin e studentëve theksoi  se edukata e treguar nga studentët është “katastrofë”,  duke bërë  kështu një hap pas në vlerat e shqiptarëve. Shefi i qeverisë sqaroi se platforma tashmë është e hapur dhe të gjithë ata që kanë një notë mesatare mes 9-10, e kanë derën…

Details