SI TE SHMANGIM IRRITIMIN E LEKURES SE DUARVE

Janë të shumtë qytetarët që ankohen për irritim të lëkurës nga përdorimi I alkoolitdhe dizifektantët. Dermatologët këshillojnë si mund të shmanget ky problem. Covid-19 dhe rekomandimet për larjen e shpehstë të duarve dhe përdorimin e alkoolit dhe dezinfektantit ka shkkatuar iiritim të lëkurës .  Për këtë arsye mjekët dermatologë japin disa këshilla. Në rastet më…

‘Gjuetari’ shqiptar në Instagram, dashurohet me foto dhe e fton në emisionin e Arbanës vajzën, ajo e lë të shokuar

Arditi ishte personazhi i radhës në programin “Dua të të bëj të lumtur”. Ai solli historinë e tij të dashurisë me Loredonën, të cilën e kishte njohur në “Instagram”. Arditi rrëfeu se e kishte gjetur rastësisht Loredonën dhe se fotot e kishin shtyrë që t’i bënte “follow” asaj. Të rinjtë kishin filluar të komunikonin me…

Jemi dy minuta larg Apokalipsit…

Sa pranë shkatërrimit të planetit është njerëzimi? Ora simbolike e apokalipsit qëndron ende dy minuta para mesnate. Sipas buletinit të shkencëtarëve atomikë. Akrepat e orës nuk kanë ndryshuar pozicion krahasuar me një vit më parë, por kjo nuk duhet marrë si shenjë stabiliteti, thotë Rachell Bronson, presidente e grupit të shkencëtarëve dhe ekspertëve ndërkombëtarë në…

E keni provuar ndonjëherë ti mbyllni rrjetet sociale? Ja se çfarë do të ndryshojë në jetën tuaj nëse provoni ta bëni

Sipas intv.al kohët e fundit rrjetet sociale janë një mënyrë për të qenë në kontakt me botën. Nëse do largoheni nga rrjetet sociale, si Instagrami ose Facebook-u ja çfarë do t’ju ndodhë: 1. Do kaloni më shumë kohë me veten tuaj Të qëndruarit vetëm mund të jetë frikësuese për disa njerëz, duke zgjedhur rrjetet sociale…