Dardha zbardhet nga debora

Këtë të mërkurë  i gjithë vendi është mbërthyer nga moti I keq me reshje të dëndura shiu. Në zonat malore, reshjet janë në formën e dëborës. Dardha është zbardhur nga bora. Në  zona të caktuara reshjet kanë shkaktuar vështirësi edhe në qarkullimin e mjeteve. Ndërkohë që në zonat bregdetare ka pasur erë të fortë të…

‘Gjuetari’ shqiptar në Instagram, dashurohet me foto dhe e fton në emisionin e Arbanës vajzën, ajo e lë të shokuar

Arditi ishte personazhi i radhës në programin “Dua të të bëj të lumtur”. Ai solli historinë e tij të dashurisë me Loredonën, të cilën e kishte njohur në “Instagram”. Arditi rrëfeu se e kishte gjetur rastësisht Loredonën dhe se fotot e kishin shtyrë që t’i bënte “follow” asaj. Të rinjtë kishin filluar të komunikonin me…

Miliarderi suedez që po ‘çmend’ prokurorët, i dhuroi 5 milionë euro një të moshuari në Gjadër të Lezhës, por…

Në Gjadër jeton një familje e thjeshtë. Shumë larg prej Gjadrit, në Zvicër jeton një miliarder suedez. Ai quhet Sten Ake Lindholm.   Miliarderi suedez dhe familja Voci nga Gjadri kanë një lidhje e cila për muaj të tërë është bërë objekt i një hetimi të hollësishëm të Prokurorisë së Lezhës. Me vendim gjykate, familjes…