TE RINJTE E PD PROTESTE PARA MINISTRISE SE BRENDSHME

Të rinjtë e Partisë Demokratike protestuan sot para Ministrisë së Brendshme dhe Kryeministrisë për ekzekutimin nga policia para shtëpisë së 25 vjeçarit Klodian Rasha, për shkak të shkeljes së orës policore.   Të rinjtë demokratë kërkuan dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, si një nga përgjegjësit për degradimin e Policisë së Shtetit në një…

KRYEBASHKIAKU VELIAJ I JEP ÇELESAT E SHTEPISE SE RE FAMILJES SHABANAJ NE BALDUSHK.

Familja Shabanaj në Baldushk do ta festojë Vitin e Ri në shtëpinë e rindërtuar  Veliaj: “Bonus qiraje për çdo familje, derisa të marrin çelësat e shtëpisë së re; Jemi për çdo opsion për të garantuar votën e emigrantëve” Familja Shabanaj nga Baldushku la përfundimisht mbrapa një vit të vështirë, pas natës tragjike të 26 nëntorit…

KENGETARJA JUSTINA ALIAJ FITON BETEJEN ME COVID-19. LE MJEDISET E SPITALIT COVID 1, PAS 4 JAVESH.

Këngëtarja Justina Aliaj tregon orët e vështira në përballjen me Covid-19. ” Sëmundjen që me zuri e kam përballuar jashëzakonisht vështirë. E dija se kisha Grip, deri në momentin që humba ndjenjat dhe  kam ardhur në Infektiv. Ishte një lodhje e jashtëzakonshme, me një lodhje mendore të jashtëzakonshme, me muskuj që i ndjeja të shkëputur, e…

GJYKATA SUPREME REFUZON PADINE E TRUMP-it PER PENSILVANINE “NUK KA NDODHUR KURRE TE SHFUQIZOHET CERTIFIKIMI I ZGJEDHJEVE”

GJYKATA SUPREME REFUZON PADINE E TRUMP-it PER PENSILVANINE “NUK KA NDODHUR KURRE TE SHFUQIZOHET CERTIFIKIMI I ZGJEDHJEVE” Gjykata Supreme amerikane i jep një goditje të fortë përpjekjeve të Donald Trampit për të përmbysur rezultatin e presidencialeve të 3 Nëntorit, që i dhanë fitoren rivalit të tij demokrat Xho Bajden. Shkalla më e lartë e gjyqsorit…