Gjendet i vdekur, i zhveshur nudo, në dhomën e një hoteli, çfarë fshihet pas vdekjes misterioze të kreut të PS?

Ish-kryeministri Sali Berisha, me anë të një statusi në facebook, ka publikuar mesazhin e mbërritur tek ai nga një qytetar i cili shkruan se Policia dhe Prokuroria po mbajnë të fshehta hetimet për vdekjen e kryetarit të Partisë Socialistë në Njësinë Administrative Lis në Mat. Sipas qytetarit Abdulla Cuka është gjetur i vdekur, i zhveshur…

700 punonjës të shëndetësisë do t’i nënshtrohen provimit, ja cilat janë dokumentacionet që duhet ti keni me vete

Mjekët, farmacistët, stomatologët, e infermierët do t’i nënshtrohen provimit të shtetit për profesionet e mjekësisë deri në fund të janarit të 2019-ës. Testimi do të zhvillohet edhe për fizioterapistët, logopedistët, mamitë, teknikët e imazherisë dhe teknikët e laboratorit. ‘Gazeta Shqiptare’ zbardh sot emrat e 325 stomatologëve e 192 mamive që do të testohen si dhe…

Peticion nga 51 pedagogë, një tjetër fakultet në mbështetje të protestës së studentëve

Pedagogët e Fakultetit të Historisë dhe të Filologjisë në Universitetin e Tiranës kanë firmosur një peticion ku kërkojnë anulim të ligjit për Arsimin e Lartë. Në listën me 8 pika pedagogët kërkojnë abrogimin e ligjit për arsimin e lartë, garantimin e të drejtave të studentëve,  krijimin e një Këshilli Emergjence pranë Ministrisë së Arsimit për…

Dënohet ne Itali për prostitucion, ja kush është emri i komisarit që u shkarkua sot nga detyra

I dënuar në Itali për prostitucion dhe dyshime për ryshfet, shkarkohet kreu i Policisë në Burgun e Peqinit. Kryekomisari Besnik Kaptelli, i cili mbante postin e shefit të Policisë së Burgut të Peqinit, mësohet se është shkarkuar nga detyra disa ditë më parë. Dyshohet se Kaptelli ka qenë i dënuar nga shteti italian për shfrytëzim…