Koncerti festiv për Krishtlindjen në shesh, Veliaj: Më e mira për Tiranën është gjithmonë përpara!

Reshjet e shiut nuk ndalën qytetarët që të jenë të pranishëm në shesh për festimet. Festa nisi me tingujt muzikore të orkestrës frymore ku u luajtën partiturat hite të këngëve të Kërshëndellave (mes pjesëve: Noel, La Spangola, Sing –Sing, Feliz Navidad, Nata e qetë, Jingle Bang etj.). Teksa përshëndeti të pranishmit për Krishtlindjet, Kryebashkiaku Erion…

Horoskopi i Krishtlindjeve

DASHI-Konfigurimi i mrekullueshëm i yjeve do zgjidhe çdo problem qe ju keni pasur me partnerit. Durimi do jete një tjetër pike e forte qe do ju ndihmoje ne këtë plan. Beqaret do jene te vëmendshëm ndaj flirteve te çdokujt dhe do pranojnë te dalin me ata qe do pëlqejnë me tepër. Ne planin financiar gjendja…

E dini cila është kënga shqiptare më e dëgjuar në vitin 2018?

Këngët si: Noizy “Toto”, Elvana Gjata “Ku vajti”, Geasy Flori “Dashni me raki”, Butrint Imeri “Ma cherie”, Elvana Gjata “Mike”, Butrint Imeri “Alea”, Gjiko & Skerdi “Si Bugatti”, Xhensila Myrtezaj & Ardian Bujupi “Çika çika”, Dhurata Dora “Jake jake”, Mozzik ft Loredena “Bonnie&Clyde”, Rina ft Sinboy “Gigi”, Ledri Vula “Princess Diana”, Dafina Zeqiri & Lumi…

Nusja 20-vjeçe akuzon vjehrrin për përdhunim, përfundon vetë në qeli

Një 20-vjeçare është dënuar me 11 ditë burgim nga Gjykata e Tiranës, pasi është shpallur fajtore për veprën penale të “Kallëzimit të rremë”. Shtetasja E.Tanushi kishte kallëzuar një vit më parë në Prokurori se vjehrri  ka kryer marrëdhënie seksuale me të, kundër vullnetit të saj. Ajo ka kallëzuar se dhuna është ushtruar duke e shantazhuar…

Nis rehabilitimi i hyrjes së qytetit të Korçës

Në kuadër të projektit “Mirëmbajtje dhe Siguri Rrugore Bazuar në Rezultate”, financuar nga Banka Botërore kanë filluar punimet për Rehabilitimin e Kryqëzimit Kryesor në hyrje të Qytetit të Korçës rruga “Muzaka” Realizimi i këtij rrethrrotullimi do të përmirësojë ndjeshëm gjendjen teknike të rrugës, shikueshmërinë dhe qarkullimin e mjeteve në këtë nyje rrugore. Ndërhyrja parashikon ndërtimin…

I shpëtojnë vdekjes, dy të rinjve shqiptarë u bie guri sipër makinës në Librazhd

Sikur të mos mjaftonte fakti që në Shqipëri mungon asfaltimi i rrugëve dhe sinjalistika, duhet shtuar këtu edhe mos sigurimi i rrëshqitjes së gurëve. Mjafton të kujtojmë tragjedinë e vjetshme në Lezhë, kur 3 pjesëtarë të një familjeje humbën jetën nga shembja e gurëve anash rrugës, për të thënë se sa alarmante është mos sigurimi…