Krishtlindja, Janullatos mesazh popullit shqiptar

Kreu i besimit ortodoks, Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe i gjithë Shqipërisë, Anastas Janullatos, i është drejtuar me një mesazh gjithë popullit shqiptar. “Një pasiguri e përgjithshme, si re pluhuri bërthamor, është përhapur në mbarë shoqërinë e sotme, duke shkaktuar vështirësi shqetësuese në frymëmarrje” shkruan kryepeshkopi. “Shumë përpiqen të përballen me të duke akumuluar pasuri…

Janë emra shumë të njohur të showbiz-it, këta djem nuk i “rezistojnë” dot Luanës

Kete te shtune ne “Shiko kush luan”, në lojën “Ndaje ose pije” moderatorja bukuroshe Luana Vjollca “u detyrua” nga stafi i saj të tregonte për publikun diçka tepër private të cilen se kishte treguar asnjëherë më parë. E gjendur përballë këtij vendimi, Luana na surprizoi me deklaratën e saj. Ajo tregoi se katër prej emrave…