Presidenti Ilir Meta uron shqiptarët për Krishtlindje, “Kjo është një ditë që…

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e Krishtlindjeve në një deklaratë për mediat. Ai bëri thirrje për më shumë humanizëm dhe që të mos lëmë ata që janë në vështirësi vetëm. “Gëzuar të gjithë besimtarëve të Krishterë, e njëkohësisht për të gjithë shqiptarët. Të mos lëmë ata…

Luana Vjollca dhe Krenar Çoçaj ‘kapen mat’, kremtojnë bashkë në kishë Krishtlindjet

Festa e Krishtlindjeve është një nga kremtimet më të rëndësishme në kalendarin e festave të krishtera. Moderatorja e njohur, Luana Vjollca, është fotografuar krah të dashurit të saj Krenar Qoqajt, në Katedralen Shën Nënë Tereza në Prishtinë. Megjithëse dyshja e ka mohur disa herë lidhjen dhe se kanë konfirmuar asnjëherë romancën e tyre, kjo fotografi…

Dëshironi një Krishtlindje ndryshe nën dritën e qirinjve, ja ku duhet të shkoni

Korça duket se e priti Krishtlindjen me dëborë dhe nën dritën e qirinjve. Reshjet nisën gjatë mesnatës duke arritur trashësinë në disa cm në qytet dhe zonat rurale. Aktualisht nuk raportohen probleme në rrugë. Nga ana tjetër një defekt në transformatorin e nënstacionit të Korçës ka lënë pa energji elektrike prej mbrëmjes së të hënës…