PS bëhet gati për zgjedhje, ja kur do të zyrtarizohen kandidatët

Në fund të muajit mars mësohet se socialistët do të thërrasin Asamblenë Kombëtare. Do të jetë kjo mbledhje, e cila do të ndezë zyrtarisht edhe motorët për zgjedhjet lokale. Mësohet se Asambleja Kombëtare do të vendosë ngritjen e shtabeve elektorale të të gjitha niveleve, në të 61 bashkitë e vendit. Periudha shtator-dhjetor 2018 shërbeu për…

“Lumturia ndodh kur çfarë mendon, çfarë thua dhe çfarë bën, janë në harmoni” Rama vizitë për Krishtlindje në banesën e…

Kryeministri Edi Rama për festën e Krishtlindjes, ka zgjedhur që të vizitojë një familje të varfër, e cila është bërë pjesë e projektit të qeverisë, për ti ndihmuar financiarisht. Rama në këtë banesë është kthyer pas vizitës së parë ku premtoi kryefamiljarit Ilir Koçit se situata e tij do të ndryshonte. Në videon e shpërndarë…

Ja cila është kënga shqiptare më e dëgjuar në You Tube në vitin 2018

Në vitin 2018-të këngëtarët shqiptarë kanë publikuar  këngë, të cilat u pëlqyen shumë nga fansat e tyre gjithashtu edhe nga publiku i gjerë. Por edhe pse i keni dëgjuar shumë, me siguri keni menduar, se cilat janë ato të cilat kanë arritur më shumë shikime në kanalin zyrtar “YouTube”. Këngët si: Noizy “Toto”, Elvana Gjata…

Kamionisti po binte në humnerë, dibranët bëjnë gjestin human ngrihen në mes të rrebeshit dhe…

Policia Rrugore e Dibës në bashkëpunim me disa banorë të zonës, kanë ndihmuar dhe shpëtuar një kamionist turk, që rrezikoi të binte nga ura. Në vendin e quajtur ura e “Doçit” në Kastriot të Dibrës, nga ora 18:00 deri në orën 23:30, nga ana e shërbimeve të Policisë Rrugore dhe tre banorëve të zonës ju dha ndihmë…

Dalin listat e pronarëve që përfitojnë kompesim, ja si ndahen 6 milion euro

Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për kompensimin financiar të pronarëve të pasurive të paluajtshme, pronë private, për sipërfaqet takuese, të zëna nga ndërtimet informale në drejtoritë e ALUIZNI-t: Tiranë Veri, Elbasan, Tiranë Jug, Tiranë Shtesat, Vlorë, Durrës, Tiranë Rurale, Sarandë, Shkodër, Lezhë, Fshatra Turistikë dhe Kamzë Vorë. Dje, ALUIZNI bëri publik emrat e përfituesve.…

Diell por edhe ngricë, kujdes nga temperaturat nën zero gradë celcius

Këto ditë festa po kalohen në temperatura shumë të ulëta,l dhe parashikimet nuk janë optimiste as për ditët në vijim. Edhe pse i gjithë territori shqiptar mbetet në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat malore përgjatë kufirit lindor, temperaturat janë shumë të ulëta. Sipas të…