Nuk e përdorni akoma? Këto janë përfitimet shëndetësore që mund t’i merrni nga djegia e gjetheve të dafinës

Gjethet e dafinës janë mjete shtëpiake për shumë njerëz, sidomos kur bie fjala për luftimin e dëmtuesve të tillë si minjtë dhe buburrecat. Megjithatë, shumë persona nuk e kuptojnë se sa përfitime të tjera shëndetësore kanë, duke filluar nga lehtësimi i ankthit në luftën kundër dhimbjes, përmirësimin e gjendjeve shëndetësore të frymëmarrjes për të arritur…

KQZ merr vendime të rëndësishme për zgjedhjet lokale…

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka mbajtur mbledhjen e radhës për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Në mbledhje është diskutuar për infrastrukturën dhe personelin gjatë zgjedhjeve. Për të administruar procesin, KQZ do të punësojë 337 personave me kontratë të përkohshme nga 5 deri në 3 muaj. Komisioni u përfshi në debate lidhur me numrin e rekrutimit të personelit…

Milion euro për bamirësi, ky është aktori i famshëm që do ta dhurojë pasurinë

Aktori nga Hong Kongu, i njohur për modestinë që e karakterizon, Chow Yun-fat ka deklaruar që do ta dhurojë të gjithë pasurinë e tij për bamirësi pasi të ndahet nga jeta. Chow Yun-fat, një multimilioner që u bë i njohur në saje të filmave aksion si “Crouching Tiger, Hidden Dragon”, ka premtuar se do ta dhurojë pasurinë…

Plas sherri mes kushërirave. Një tjetër postim i çuditshëm vjen nga Anxhelina Hadërgjonaj

Para pak ditësh, u përhap me shpejtësi lajmi se dy kushërirat Beatrix Ramosaj dhe Anxhelina Hadërgjonaj, nuk flasin me njëra-tjetrën pas një sherri mes tyre. U raportua se shkak ishte bërë grimieri i njohur Ariel, i cili jeton në SHBA dhe njihet për miqësinë me familjen Kardashian. Gjithashtu u përfol se Beatrix i ka kërkuar atij…