VRASJA E 25 VJEÇARIT, VELIAJ: “DUHET BERE DREJTESI. REAGIMI I QYTETAREVE I KUPTUESHEM, DEMET DO I RIKUPEROJME”

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inkurajon drejtësinë që t’i shkojë deri në fund zbardhjes së vrasjes së 25 vjeçarit Klodian Rasha dhe shprehet se autori duhet të mbajë përgjegjësi. Nga Baldushku ku inspektoi dy shtëpitë e reja të rindërtuara pas tërmetit, Veliaj iu bashkua dhimbjes së familjes për humbjen e djalit dhe theksoi…

LUIGI BONAZZI EMEROHET NUNC APOSTOLIK NE SHQIPERI NGA PAPA FRANÇESKU

Shenjtëria e Tij, Papë Françesku, në përkujtimin Liturgjik të Virgjërës Mari të Loretos, ka emëruar për Nunc Apostolik në Shqipëri, Shkëlqesinë e Tij Imzot  Luigi Bonazzi (Luigj-i Bonaci), deri më tani Përfaqësues Papnor në Kanada. Sh. T. Imzot Bonazzi ka lindur në Gazzaniga (Bergamo) me 19 qershor 1948. Është shuguruar meshtar me 30 qershor të viti 1973…

GJENDET E MBYTUR NE LIQEN, NJE 53-VJEÇARE

Një 53 vjeçare është gjetur e mbytur nëliqenin e Banjës, në Gramsh. Trupi i pajetë i gruas është gjendur pranë fshatit Gjergjovin. Nga informacionet e para të policisë, bëhet e ditur se viktima është me inicialet L. Z dhe ende nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarjeje të rëndë. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po…