Prindërit të divorcuar, 3 vdekje brenda pak muajsh, kjo është historia rrëqethse e 17-vjeçares së vrarë në Laprakë

Dalin detaje të reja nga 17-vjeçarja Brisilda Gjikolaj, vajza e cila mbeti e vrarë nga një atentat mbrëmjen e kaluar në Laprakë, ndërkohë që i dashuri i saj u plagos me një plumb në shpatull. Burime për Faxëeb.al, bëjnë të ditur se ajo ka lindur në Kurbnesh të Mirditës. Prindërit e 17-vjeçares para disa vitesh…

Kur dhuratat janë për motrën çmimi nuk llogaritet. Kjo është dhurata super e shtrenjtë që Lori Hoxha ka bërë për Sarën

Në këto ditë festash të gjithë marrin masa dhe përgatiten të bëjnë dhurata të veçanta për njerëzit e tyre të dashur. Të njëjtën gjë kanë bërë edhe motrat Hoxha. Sara Hoxha ka publikuar në Insta Story dhuratën që i ka bërë Lori. Ajo dhuratë e thjeshtë dhe modeste që jo çdo kush mund ta bëjë.…

Kur është koha për t’u ‘shkëputur’ nga puna? Kur motivimi dhe kënaqësia …

Çfarë është saktësisht ndjenja e lodhjes që shkaktohet pasi keni kaluar një ditë të gjatë në punë? Një përgjigje vjen nga studiuesit skocezë. Ata kanë konfirmuar rritje graduale në lodhje gjatë ditës së punës, por jo se kjo ndjenjë ishte e lidhur direkt me angazhimin e kërkuar ose sasinë e energjisë së shpenzuar. Elementet thelbësore…

Shpallet muaji i hapjes së garës për Kryeprokurorin, ja cilët janë kandidatët e mundshëm

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka më pak se dy muaj kohë që të propozojë në Parlament Kryeprokurorin e ri të Republikës së Shqipërisë. Për shkak të disa vështirësive, aktualisht, gara për kandidatët për kryeprokuror do të hapet në muajin janar të vitit të ardhshëm. “Panorama” mëson se janë të paktë prokurorët që plotësojnë kriteret për…

Keni menduar për pushimet dimërore? Hidhuni një sy 10 fshatrave më të bukur në shqiptarë

Natyrë e mrekullueshme, ajër i pastër, ushqim karakteristik, shtëpi të bukura, mikpritje. Këto janë disa nga karakteristikat që janë marrë parasysh për këtë klasifikim në DITA të disa prej fshatrave më të bukur të Shqipërisë. Nga Vermoshi në Konispol, Shqipëria ofron bukuri natyrore të veçanta, shumë pak të eksploruara. Rekordin e mban zona e Vlorës…