Bashkëpunëtori i të dyshuarit për vrasjen në Laprakë bie në duart e policisë (Emri)

Policia e kryeqytetit ka bërë të mundur arrestimin e një personi, i cili dyshohet se është bashkëpunëtor në ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në Laprakë ku mbeti e vrarë 17- vjeçarja, Griselda Gjikolaj dhe u plagos 23-vjeçari, Erion Benga. Në pranga ka përfunduar Ronald Muzhaqi me akuzën e përkrahjes së autorit të krimit, raporton ABC…

E paskemi ditur gabim deri tani moshën dhe mbiemrin e këngëtares Jonida Maliqit

Jonida Maliqi është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar, këngët e së cilës janë kthyer në hite. Gjithashtu  pa dyshim është një nga femrat më me influencë në Shqipëri që me stilin e saj ka frymëzuar shumë vajza. Së fundmi këngëtarja postoi  në Instastory pasaportës me anë të cilës mësuam moshën gjithashtu…

Ndryshime në qeveri/ Emrat e 6 ministrave të rinj, një ministri e shtuar dhe 6 ministri të paprekura nga ndryshimi

Nga Asambleja e Partisë Socialiste kanë dalë vendime të reja të cilat ndryshuan kabinetin qeveritar. Në fjalën e tij kryeministri Rama njoftoi se do të shkarkohen të gjithë ministrat që kanë 5 vite në kabinet dhe jo vetëm. Lista me ministrat e larguar dhe ata që u emëruan në vend të tyre: Ministria e Arsimit: Lindita Nikolla zëvendësohet nga Besa…

Ngatërruan targën e makinës që u përfshi në aksident, gabim që i kushtoi shtrenjtë qytetarit shkodran

“Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e kësaj të enjteje veprimet e Policisë Rrugore, e cila gaboi targën e një automjeti që ishte përfshirë në aksident në Tiranë. Ky gabim i kushtoi shtrenjtë qytetarit Besjan Uraj, makina e të cilit “u ngujua” për muaj me radhë.  Uraj thotë se në muajin shtator po kthehej nga Spitali i…

Lajme të mira për të gjithë Shigjetarët, Meri njofton: Kjo shenjë horoskopi në vitin 2019 do të…

Edhe pak ditë na ndajnë nga viti 2019 dhe tashmë astrologët i kanë parashikimet për shenjat e horoskopit dhe çfarë pritet të ndodh gjatë këtij viti. Astrologja Meri Shehu  ka një lajm të mirë për një prej shenjave të horoskopit dhe bëhet fjalë për dashurinë e jetës. Meri njofton se shenja e Luanit në 2019…

Një këngë që na fut të gjithëve në botën e ëndrrave, Alban Ramosaj publikon këngën më të re me titullin…

Këngëtari Alban Ramosaj, është ndër artistët më të pëlqyer të momentit, sidomos nga vajzat. Së fundmi ka publikuar projektin më të ri muzikor me titull “Ëndrrat e mia”. Projekti i realizuar me videoklip është pjesë e trilogjisë së tij, pas dy këngëve të lançuara muaj më parë. Këngën e ka realizuar Redbox ndërkaq tekstin dhe…

Historia tragjike e Briseldës, e kishin fejuar 14-vjeç pa dëshirën e saj dhe…

Zona e Laprakës në Tiranë u trondit të mërkurën në darkë nga një atentat me armë zjarri ku mbeti e vdekur 17-vjeçarja Briselda Gjikola dhe u plagos rëndë i dashuri i saj, 23-vjeçari Erion Bengo. 17-vjeçarja jetonte në Tiranë me të vëllain më të vogël, prindërit i kishte të ndarë, mamaja e fëmijëve Gjikola jeton në Itali ndërsa babai në…