‘ O dua gocën, ose do t’ju shfaros krejt‘, rrëfimi tronditës i vjehrrës: Ja si na kërcënonte dhëndri

“Do ju zhvarros të gjithëve. Do ju vras fëmijët”. Kështu deklaron vjehrra e Adriatik Jellës, i cili mbeti i vrarë pas një konflikti të ashër me familjen e gruas së tij. Ngjarja e rëndë ndodhi në Topojan të Bulqizës, ku përveç 40-vjeçarit, u plagosën rëndë 2 persona të tjerë. Fidane Cidhnaku, në një intervistë për…

Kryeministri i Kosovës bën thirrje për rishikimin e çmimeve të karburanteve, ja si kanë reaguar naftëtarët

Para pak ditësh kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri thirrje që të rishikohet çmimi i karburanteve dhe bëri thirrje që të ulet. E me sa duket kjo ka dhënë rezultat pasi edhe një pikë karburanti ka zbritur sot në mënyrë drastike çmimin e naftës dhe të benzinës. Fjala është për karburantet “Labi”, në qytetin e Suharekës,…

Historia tragjike e dy prindërve që kanë humbur tre fëmijë nga një sëmundje gjenetike, po shohin teksa “ikën” edhe e katërta

Prindërit zemërthyer të një vajze tetëvjeçare po e shohin atë teksa përkeqësohet çdo ditë nga e njëjta sëmundje që u mori jetën tre fëmijëve të tyre të tjerë. Jade Lake vuan nga një sindromë shumë e rrallë që quhet Leigh dhe e ka lënë vajzën në moshën mendore të një dyvjeçare si dhe i ka shkaktuar…

Balerina kalon krizë në mes të skenës, këngëtarja vazhdon të këndojë

Këngëtarja e njohur, Iggy Azalea është përballur me një “lumë” kritikash në rrjetet sociale pasi një nga balerinat e saj pësoi krizë në mes të skenës. Ndërkohë që performonte, balerina u rrëzua në tokë dhe filloi të dridhej, por, Iggy vazhdoi të improvizonte duke mos e ndalur këngën në mes. Kur e kuptoi që balerina nuk ishte vërtet mirë,…

Vjen për herë të parë reagimi i 23-vjeçarit të plagosur Erion Bengo, pas masakrës në Laprakë

I riu Erion Bengo ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale për ndarjen nga jeta të të dashurës së tij, 17-vjeçares Briselda Gjikolaj. Me një foto të vajzës që humbi jetën Bengo shkruan vetëm një fjali: U prehsh në paqe. Kujtojmë se autori i ngjarjes dyshohet se është një 19-vjeçar nga Puka, që është…

Shpërthen në flakë makina në ecje, ja kush është emri i shoferit që shpëtoi për mrekulli

Një automjet tip “Reno” është përfshirë nga flakët ditën e sotme teksa ndodhej në ecje e sipër në qendër të Fierit . Sipas njoftimit të policisë mësohet se ngjarja ka ndodhur tek rrethrrotullimi në vendin e quajtur “Globi” pranë Bashkisë së këtij qyteti. Për fat të mirë nuk ka pasur të lënduar, ndërsa thuhet se automjeti…