Këngëtarja shqiptare publikon mesazhet e futbollistit që e ngacmonte: “Je i martuar dhe…

Këngëtarja e famshme Bebe Rexha nuk e ka aspak problem që të zbulojë mesazhet që i dërgojnë ndjekësit e saj, edhe pse janë të tipit ngacmues. Kështu ka ndodhur edhe së fundmi, ku këngëtarja shqiptare tregon mesazhet e një futbollisti të njohur që vazhdon ta ngacmojë pavarësisht se ka familje. Bebe ka publikuar në “Instastory”…

Të tregosh kush je nëpërmjet veshjes, ja sa harxhojnë shqiptarët për t’u dukur bukur

Biznesi i veshjeve shihet gjithnjë e më shumë me zgjerim në Shqipëri, që ndonëse një treg i vogël, janë të pranishëm emra ndërkombëtarë. Sa blenë shqiptarët? Nga ‘gabi’ deri te firmat më të shtrenjta ka klientelë për çdo segment. Sipas të dhënave të INSTAT, në vitin 2017 janë importuar në total 33.7 mln lekë veshje…

Parashikimi i motit për sot, e shtunë 29 dhjetor 2018

29 dhjetor 2018:  vendi ynë  do të mbetet në ndikimin e masave ajrore të ftohta ku moti do të jetë me kthjellime dhe vranësirave të pakta në relievet malorë. Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NE)  me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 4 me  lartësi  vale 1,5 në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rritje graduale. Temperaturat min dhe max: Zonat  malore       …

U arrestua nga Forcat Speciale, lirohet në mënyrë të mistershme 37-vjeçari nga Elbasani

Mbrëmjen e djeshme, në lagjen “Skënderbej” në qytetin e Elbasanit, ka rënë një zjarr i përmasave të mëdha. Një servis i automjeteve “Auto Ok”, në pronësi të 37-vjeçarit Elton Kila është shkrumbuar pothuajse i gjithë. 37-vjeçari është arrstuar nga policia e Elbasanit mbi dy muaj më parë, pikërisht më 18 tetor 2018. Eltoni u ndalua me qëllim ekstradimi për në…