Greta Koçi kundër festivaleve: Ka shumë konjektura, intriga…

Këngëtarja Greta Koçi ka shfrytëzuar rubrikën pyetje –përgjigje në Instagram për ti pyetur ndjekësit e saj se cilat nga  këngët e saj kanë më të preferuar. Por një nga ndjekësit i ka drejtuar një pyetje për të cilën të gjithë jemi kuriozë. “Përse nuk merr pjesë nëpër festivale?”,-shkruan vajza në fjalë. Greta nuk nguroi të përgjigjet dhe…

Për një eksperiencë sa më të mirë në shtrat, këto janë 5 ushqimet që duhet t’i shmangni

Kush thotë se ushqimi që konsumoni nuk ndikon aspak në performancën tuaj në shtrat, ju ka këshilluar gabim. E vërteta është se ushqimet si arrat dhe çokollata e ngrohin atmosferën duke shtuar dozën e erotizmit, por disa lloje të tjera ushqimesh e shuajnë epshin dhe zbehin kënaqësinë e një raporti seksual. Më poshtë po ju…

Ami i nxjerr “të palarat“ Ermalit: Të qarë që ka bërë Ermali në dasmë…

Amarda Toska është e ftuara speciale e emisionit “Xing me Ermalin” për këtë fundvit. Moderatori i njohur Ermal Mamaqi ka publikuar në llogarinë e “Instagram”-it trailerin e emisionit, ku duket se intervista me bashkëshorten e tij ka shkuar më së miri. Madje Ami gjatë kësaj interviste ka zbuluar edhe disa sekrete të vogla familjare. Ajo…

Shqipëria një nga thesaret që duhet vizituar në vitin 2019, ja për çfarë arsye

Revista prestigjioze “Harper Bazaar”,  ka renditur Shqipërinë mes 15 destinacioneve që duhen vizituar gjatë vitit 2019. Për vendin tonë, thuhet se Booking ka renditur Ksamilin, i cili ndodhet në jug të Shqipërisë, si një thesar për tu zbuluar. Platforma e vlerëson këtë zonë turistike të Shqipërisë, për mikpritjen, ushqimet e detit dhe njerëzit miqësor. Ndërkohë citohet…

Viti i Ri, çmime të reja, ja se çfarë ndodh me çmimet në këtë qytet të Shqipërisë

Ditët e fundit të vitit kanë sjellë edhe një rritje të çmimeve të shportës në tregun e Bulqizës. Kryesisht rritje kanë pësuar frutat dhe perimet. Më të prekurit nga kjo rritje e çmimeve janë pensionistët. Banorët thonë se çmimet e larta janë të papërballueshme. Ndërsa tregtarët në Bulqizë thonë se çmimet nuk janë rritur, por…

Sot një nga vajzat më sexy të showbizit, por do të çuditeni kur të shihni se si dukej Ronela Hajati para se të bëhej e famshme

Ronela Hajati është një ndër vajzat më popullore në shoëbizzin në shqiptar, kjo si për shkak të këngëve dhe videoklipeve të saj mjaft tematike dhe provokuese njëkohësisht, si për jetën e saj private, por mbi të gjitha për karakterin e saj e të folurën pa dorashka. Megjithatë me siguri të gjithë jeni kuriozë të shihni…

Zemra e madhe e shqiptarëve bën mrekullira. Flet pas operimit 15-vjeçari nga Shkodra: Faleminderit të gjithve!

“Faleminderit shqiptarë” tingëllon e pabesueshme dhe një mrekulli ky falënderim i artikuluar nga buzët e Musa Baculit. Adoleshenti ka reaguar ne emisionin ‘Shqiptarët për shqiptarët’ pas operimit në spitalin për fëmijë në Xhenova të Italisë. Duket sikur ëndrra e Musa Baculit për të jetuar u realizua falë zemrës së madhe të shqiptarëve që kontribuan për…