Aksidentohet rëndë familja shqiptare

Një familje shqiptare, burrë e grua dhe djali i tyre 6 -vjeçar, kanë pësuar një aksident të rëndë rrugor sot në mëngjes, pak pas orës 9:15 përgjatë rrugës Prati. Përplasja e forte mes dy makinave ka sjellë tre të plagosur rëndë, familjen e re që u bë copë pas një muri. Burri 38 vjeç, shqiptar me banim në Santorso dhe…

Kardiokirurgjia këtë vit thyen rekord në QSUT, prekës ky mesazh

Shërbimi i kardiokirurgjisë në Qendrën Spitalore Universitare në Tiranë ka mbyllur një vit të suksesshëm përgjatë 2018. Sipas të dhënave, bluzat e bardha kanë kryer gjithsej 865 operacione në zemër, ndërsa shkalla e vdekshmërisë ka qenë në dy pikë përqindjeje. Ky numër operacionesh konsiderohet si rekord nga mjekët e kësaj qendre. “Sherbimi i kardiokirurgjise QSUT…

Paska patur akoma?! Zbulohen 6 këngë të panjohura të Tefta Tashko Koços

Muzeu Kombëtar i Arsimit “Mësonjëtorja e Parë Shqipe” në Korçë e ka mbyllur këtë vit me një suprizë: ka transmetuar 6 këngë të panjohura të Tefta tashko koços, për herë të parë. Muzeu publikon fotot, që tregojnë aktivitetin e mbajtur këtë të shtunë, kushtuar artistes Tefta Tashko Koço, momentin kur të pranishmit po dëgjonin për herë të parë, gjashtë këngët e panjohura të saj, transmetuar në gramafon…

Këto janë 4 gabimet që nuk duhet ti bëni, nëse doni që romanca në një lidhje të mos përfundojë

Kur vjen puna tek marrëdhëniet mes dy partnerëve asnjë herë nuk ka një recetë të gatshme drejt lumturisë dhe suksesit. Por, psikologu John Gottman mund të tregojë shenjat të cilat tregojnë se një marrëdhënie është drejt fundit. Sipas tij, nëse i bëni veprimet e listuara  më poshtë me shumë mundësi romanca juaj do përfundojë me një fund…

Rritja e kostos së jetesës, tarifat e larta, ky është vendi ku vajzat po i drejtohen prostitucionit për të paguar shkollën

Vajzat në Britaninë e Madhe po i drejtohen prostitucionit si një alternativë për të paguar shpenzimet e larta të shkollimit. Britanikja, The Independent, shkruan se numri i studenteve që zgjedhin të bëhen punonjëse seksi për të paguar tarifat e studimit është gjithnjë e në rritje. Rritja e kostos së jetesës, tarifat e larta të studimeve…