7 TE LENDUAR NE PROTESTE

  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se, aktualisht po marrin  shërbim në spitalin e Traumës pesë punonjës të policisë dhe dy protestues, të lënduar gjatë protestës së dhunshme të zhvilluar në kryeqytet.   Njëri prej punonjësve të rendit është me dëmtime më serioze dhe pas ekzaminimeve të kryera, rezulton me frakturë të kërcirit.…

LLESHAJ FLET PAS DOREHEQJES

Disa orë pas dorëheqjes, ministri i brenshwm Sandër Lleshaj është shfaqur në emisionin opinion duke dhënë më shumë detaje. Në një lidhje skype me opinion, Lleshaj tha se nuk ka patur marrëdhënie të ngrohta me kryeministrin Edi Rama. Fevziu: Flitet se ka patur një kontradiktë mes jush dhe Kryeministrit Rama në një mbledhje qeverie. A…

SERISH PROTESTE NE TIRANE PER VRASJEN E 25-VJECARIT

Protestuesit janë mbledhur edhe këtë të enjte përpara Ministrisë së Brendshme për shkak të vrasjes së 25 vjecarit. Sërish protesta është përshkallëzuar pasi qytetarët kanë prishur murin rrethues të Ministrisë. Për këtë arsye u dësh ndërhyrja e Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë të cilët kanë hedhur gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën e dhunshme të…