Të qeshura me shpirt, Bes Kallakut i ndodh e papritura në emision dhe ju do të shkriheni së qeshuri ashtu si KIMIKATI! [VIDEO]

Ndodhin edhe gjëra të tilla! Kjo situatë ndoshta do ju bëjë të qeshni më shumë se çdo batutë e Besit. Gjatë emisionit të sotëm të “E diela shqiptare”, Ardit Gjebrea vendosi të fusë në trasmetim një sekuencë të Bes Kallakut, Erion Isait dhe Olsi Bylykut duke shkaktuar të qeshura pafund. Besi kishte pasur një problem alergjik…

Shpresë për euron, kursi i këmbimit për ditën e fundit të 2018

Banka e Shqipërisë zbaton një regjim të lirë të kursit të këmbimit. Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor. Luhatjet e kursit të këmbimit reflektojnë lëvizjen e lirë të mallrave e të kapitalit në shkëmbimet tregtare dhe financiare të Shqipërisë me partnerët e saj tregtarë. Pa cenuar regjimin…

Ngrica dhe shi, ja sa shkojnë temperaturat në ditën e fundit të vitit 2018

Sipas MeteoAlb kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme dominojnë të gjithë territorin gjatë orëve të para të ditës. Më të dendura paraqiten në zonat malore, të cilat do të gjenerojnë dhe reshje të izoluara dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim të kushteve të motit, ku kthjellimet do të jenë dominante. Temperaturat e ajrit bie lehtë…

ARRSH Raport Vjetor 2018

ARRSH RAPORT VJETOR 2018 Realizimi i objektivave gjatë viti 2018 dhe vijueshmëria e projekteve të nisura në 2019-n. Autoriteti Rrugor Shqiptar në përmbushje të misionit të tij për administrimin e rrjetit rrugor kombëtar gjatë vitit 2018 ka vijuar punën në disa drejtime: ➢ Ne permbylljen e kontratave te lidhura shume kohe me pare qe kane…