Mercedesi përplas invalidin në Shkodër, i moshuari për më shumë se 30 minuta i shtrirë në tokë

Një aksident i rëndë është shënuar sot në Shkodër, teksa një invalid që udhëtonte me motorin enkas të tij është përplasur nga një mjet tip “Mercedes Benz”. Fakti më i rëndë në këtë përplasje është se ambulanca nuk duket askund dhe i moshuari është në gjendje kritike i shtrirë përtokë në këtë të ftohtë. Një…

Besëtytnitë e çuditshme të 31 dhjetorit për një vit të suksesshëm! Po ju a i bëni?

Shumë prej nesh besojnë në rituale ose supersticione të trashëguara apo të dëgjuara për ta pritur Vitin e Ri sa më mbarë. Në vende të ndryshme të botës, Viti i Ri pritet me rituale të ndryshme, në mënyrë që të jetë më i suksesshëm. Italianët kanë shumë rite dhe janë shumë supersticiozë. Ata kanë thjerrëzat…

U zgjodh ministër i Jashtëm, por çfarë thotë për Gent Cakaj profesori i tij

Blerim Latifi, filozof, pedagog dhe analist i njohur nga Kosova ka komentuar zgjedhjen e Gent Cakaj, ish-student i tij, si ministër i Jashtëm i Shqipërisë. Latifi thotë se Genti është një mendje brilante. Latifi thekson se Cakaj do japë kontribut edhe në politikë.   “Gentin e kam pasur student në Departamentin e Filozofisë. Studentë si…

Zbardhet vrasja që muaj më parë tronditi Tiranën, arrestohet porositësi që eleminoi komisarin Cuku

Pas më shumë se 20 muaj nga vrasja e komisar Artan Cuku, është kapur porositësi i asaj vrasje që tronditi Tiranën. Policia e Shtetit njofton zyrtarisht se falë bashkëpunimit ndërkombëtar, ka rënë në praga i dyshuari kryesor për porositjen e vrasjes së ish-oficerit të lartë të Policisë Artan Cuku. Në kuadër të shkëmbimit të informacioneve me zyrat…