Bora mbulon Llogaranë, mjetet borëpastruese prezente edhe natën

Ka filluar bora dhe në Llogara Kompania e mirëmbajtjes është në gadishmëri, mjetet borëpastruese janë prezente dhe do të punojnë gjatë gjithë natës për të parandaluar bllokimin e rrugës. Momentalisht rruga është e hapur dhe nuk ka probleme për qarkullimin e mjeteve . Drejtuesit e mjeteve të tregohen te kujdesshëm, të respektojnë sinjalistikën rrugore dhe…

Bora mbulon rrugët e Shqipërisë, ARRSH në gatishmëri

Në të gjitha akset kryesore të vendit që ka pasur reshje bore janë marrë të gjitha masat e nevojshme nga kontraktorët dhe është bërë kriposja dhe pastrimi i rrugës nga bora. Rrugët që rekomandohet që kalimi të bëhet me zinxhir janë: Qarku i Korçës (Boboshticë-Dardhë, Korçë Voskopojë, Korçë-Ersekë, Liqenas-Doganë Goricë), Qarku i Kukësit (Lusen-Domej). Në…

Dhe pak muaj na ndajnë nga finalizimi, shikoni si duket “Arena Kombëtare” me pamje nga lart

“Arena Kombëtare” është stadiumi modern që po ndërtohet në kryeqytetin tonë. Një investim shumë i madh është bërë për të dhe mesa duket ja ka vlejtur. Si FIFA ashtu edhe UEFA, në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Futbollit dhe qeverinë, kanë dhënë kontributin e tyre në ndërtimin e këtij stadiumi modern. Ky impiant mund edhe…

Festat/ Këshillat e blogeres së seksit: Ja disa nga alternativat e dhuratave të cilat mund t’ia jepnim partnerit

Festat kanë qenë fokusi i emisionit “Fol me psikologen” në këtë episod të fundit të tij për vitin 2018. Psikologia Ervisa Lula ka përzgjedhur si të ftuarën e saj gazetaren dhe blogeren e seksit Zhaklin Lekatarin, si personazhi i cili bëri më shumë zhurmë gjatë këtij viti. Lekatari thotë se gjatë këtyre ditëve duhet të…