Shtypi 53-vjeçaren me makinë, motra e viktimës kërkon drejtësi: “Të bëjë burg saç i takon me ligj”

Historia e 54-vjeçares Pavlina Buçka, e cila humbi jetën në një aksident rrugor është bërë sot pjesë e emisionit “Me zemër të hapur” të moderatores Evis Ahmeti. Familjarët e saj pretendojnë që gjykata ka favorizuar të riun që e aksidentoi dy vite më parë, teksa e ndjera po kalonte rrugën. Kjo nënë la pas tre…

‘Kur isha fëmijë s’kisha këpucë’/ Talenti shqiptar tregon për jetën e vështirë që ka bërë

Mesfushori Elvis Rexhbecaj bëhet futbollist i radhës që refuzon Kombëtaren e Shqipërisë. Talenti shqiptar tashmë në moshën 21-vjeçare në një intervistë për ‘SportBuzzer’, ka rrëfyer se ndihet gjerman dhe ëndrra e tij është të veshë fanellën e “panzerave”. “Kur isha dy vjeç, kam ardhur në Gjermani me familjen time. Fillimisht jetonim në Brandenburg, me shumë…

Babai monstër/ E varrosi prapa shtëpisë të bijën dhe shtirej para Policisë: Ju lutem, më ndihmoni ta gjej!

“Ju lutem, më ndihmoni të gjej fëmijën tim!” – Kjo ishte shprehja që përsëriti disa herë në Policinë greke, babai i Anxhelina Petros gjatë marrjes në pyetje, derisa në fund u dorëzua dhe pranoi se ai e kishte vrarë atë. Kur u intervistua, 52-vjeçari i kërkoi policisë së Korfuzit të bënte gjithçka për të gjetur…

Historia rrëqethse e 13-vjeçarit të cilin skamja e detyroi të bëhej hajdut: “S’dua të shoh familjen time të thotë se s’kemi ushqime për të ngrënë”

Shumë fëmijë e kaluan mbrëmjen e Vitit të Ri në tryeza të gëzueshme e të bollshme. Me mijëra të tjerë janë të rrethuar nga lodrat që kanë ëndërruar. Por, kjo nuk është një histori për fëmijë të lumtur. Kjo është historia e trishtueshme e Denisit, djaloshit 13-vjeçar, të cilin skamja e detyron të vjedhë ushqime…