E rënduar gjendja në Llogara, ARRSH njofton: Në punë janë 3 borëpastruese dhe 1 fadromë

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se sasia e reshjeve të borës në Llogara është e intensive, në punë janë 3 borëpastruese dhe 1 fadromë. Drejtuesit e mjeteve që duhet ta përshkojnë këtë rrugë duhet t’i kenë vendosur me patjetër gomat e dimrit dhe zinxhirët në të kundër kalimi është i pamundur dhe nuk do të lejohet lëvizja…

Shqiptarja nxjerr virgjërinë në shitje, i vijnë 6500 oferta shokuese: “Më duhen 2 javë të të ç’virgjëroj ose ndryshe…”

Së fundmi, emisioni investigativ “BOOM” ka trajtuar një çështje shumë delikate, ku ka infiltruar një vajzë që të nxirrte një njoftim se kërkonte të shiste virgjërinë e saj. “Jam një vajzë 22 vjeç. Deri tani nuk kam takuar shpirtin binjak dhe kam vendosur të shes virgjërinë. Për detaje më kontaktoni në këtë numër telefoni”, ka…

Klasat e familjeve/ Nga mjerimi i të varfërve deri te luksi i të pasurve, për çfarë i shpenzojnë shqiptarët paratë

Fjala e urtë popullore thotë se duhet t’i shtrijmë këmbët sa kemi jorganin. Sa më të ulëta janë të ardhurat e një familje, aq më pak mundësi kanë të shpenzojnë për gjëra që konsiderohen luks, pasi më e domosdoshmja është sigurimi i nevojave bazë të të ushqyerit dhe strehuarit. Sipas Anketës së Buxhetit të Familjes,…

Viti i Ri vjen me ndryshime edhe në Policinë e Shtetit, paralajmërohen edhe drejtorët e qarqeve

Policia e Shtetit ka pësuar ndryshime me fillimin e vitit të ri 2019 në radhët e saj. Sipas burimeve zyrtare, Tonin Vocaj emërohet në postin e drejtorit të Departamentit të Policisë Kriminale, duke zëvendësuar kështu Eduard Merkajn. Merkaj do të kalojë tashmë si drejtor i Përgjithshëm i Kufirit. Ndërkohë, po të njëjtat burime theksuan për…

Ajo është cilësuar si ‘Mësuesja e Vitit’ dhe jo vetëm aq, por kush është kjo shqiptare. Njihuni me të

Një listë me mësuesit më të mirë në botë po qarkullon në internet, ku në mesin e tyre renditet edhe një shqiptare. Lista është publikuar nga ‘Global teacher Prize 2019’ , dhe  në mesin e tyre figuron edhe Liljana Luani. Liljana Luani është shkodrania që ka punuar për 37 vite në arsim dhe më herët…

Premtimi i dhënë u mbajt. Taulant Balla surprizon familjen Buzani, pas 15 vitesh në barakë, tani me shtëpi të re

Pas 15 vitesh jetë në një barake, ku çfarë binte jashtë hynte brenda, familja Buzani në Çerçan të Librazhdit e nisi këtë vit të ri në shtëpinë e re. Shtëpia e familjes Buzani, Hotolisht. MIRËMËNGJES 😃E filluam vitin 2019 më të gëzuar në familjen Buzani, në Çerçan të Librazhdit, të cilët ky Vit i Ri…