Hidhet në erë shtylla e tensionit të lartë në Fushë Krujë, në rrezik 50% e furnizimit të vendit me energji elektrike

Një shtyllë e tensionit të lartëTiranë2-Podgoricë ka rënë pre e një shpërthimi tritoli. Policia deklaron se nuk dihet se kur ka ndodhur ky sulm. Shperthimi ka demtuar një nga kater këmbët e shtyllës. Fushë Krujë– Një shtyllë e tensionit të lartë Tiranë2-Podgoricë, nga e cila kalon 50% e konsumit energjitik në të gjithë vendin, ka rënë pre…

Siguria ushqimore, AKU monitorim në të gjithë vendin: Nga analizat e bëra rezulton se…

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) gjatë javës që lamë pas, dhe që përkoi me festat e fundvitit, ka monitoruar intensivisht tregjet në tw gjithë vendin duke garantuar siguri ushqimore në çdo produkt që tregtohet në vend. Në kuadër të vijimit të kontrollit për garantimin e cilësisë dhe sigurisë ushimore Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) ka njoftuar…

Burri i saj humb jetën në Afganistan, kur kontrollon laptopin e tij, gjen diçka që e la pa frymë!

Është shumë e trishtueshme të shohësh se për shkak të luftërave, shumë ushtarë që i shërbejnë popullit të tyre humbasin jetën, duke lënë familjet e tyre në mëshirën e dëshpërimit dhe pafuqisë, shkruan ShkodraNews. Edhe më e trishtë është kur ka fëmijë, të cilët kurrë nuk do të jenë me fat sa të rriten me…