Mohoi të ishte në një lidhje, zbulohet i dashuri i Taynës që të gjithë e njihni

Disa ditë më parë, reperja e njohur Tayna foli për herë të parë në një intervistë për “Prive” për jetën e saj private. Ajo deklaroi se nuk është e lidhur, megjithatë burime për “Arbresh.info” kanë treguar se reperja është në një lidhje me tekstshkruesin dhe drejtuesin e klipeve të “Redbox”, Valon Azirin. Valoni është i…

Jetonin në një pikë karburanti por pronari u kërkon të largohen, familjarët bëjnë thirrje: Jemi me sytë…

Këto ditë të ftohta për disa familje janë tepër të vështira. I tillë është rasti i familjes Kollçinaku në fshatin Sheqeras të Korçës. Para 10 vitesh, një pkujdesi me bombolën e gazit ja bëri shtëpinë shkrumb e hi. Streha e tyre aktuale është një pikë furnizimi me karburant, raporton Balkanweb.  Sikur të mos mjaftonte kjo, prej 5…

Temperaturat e ulëta, mjekët: Virusi i gripit në vendin tonë nuk është izoluar…

Temperaturat e ulëta të këtyre ditëve kanë rritur numrin e pacientëve të prekur nga viroza apo gjendje gripale, siç preferojnë ta quajnë mjekët. Por, ndryshe nga virozat e mëparshme, këto ditë qytetarët janë paraqitur te mjeku me simptoma të shtuara, që shpesh japin edhe komplikacione. Megjithatë, për sa kohë që Instituti i Shëndetit Publik nuk…

Moti i keq nxjerr jashtë funksionit linjat elektrike, Fushë Kruja dhe zonat përreth saj ngelen 8 orë pa drita

Fushë-Kruja dhe zonat përreth saj rezultojnë prej tetë orësh pa energji elektrike, për shkak të daljes jashtë funksionit të linjave elektrike nga era. Fushë-Kruja dhe zonat përreth saj janë prej tetë orësh pa energji elektrike, për shkak të difekteve të shkaktuara në shtylla nga intensiteti i erës. Report Tv raporton se era e fortë ka këputur…

Krimet e Rënda zbardhin të tjera përgjime për Habliajt: Më mori në telefon polici që më sqaroi …

të tjera përgjime, biseda mes të pandehurve janë zbardhur rreth dosjes Habliaj, nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Në një përgjimin që mban datën 6 maj 2015, të pandehurit flasin për peshkarexhën “Fatima”, në pronësi të Rosario Gulianos dhe Giuseppe Gracos.  Në dosje thuhet se peshkarexha ka ndaluar në Porto Romano dhe në të ndodhen Rosario Gulianos, Giuseppe Gracos dhe Moisi Habilaj, si edhe…

Përdoreni qumështin me mjaltë çdo mëngjes dhe do të mahniteni nga rezultati!

Kombinimi i mjaltit dhe i qumështit ndonjëherë përdoret në ushqim, por edhe në kozmetikë, gjë që flet mjaftueshëm për vlerat, por edhe për bashkimin ideal të këtyre dy përbërësve. Kujdesi për lëkurën Edhe mjalti, edhe qumështi kanë veçori antimikrobike. Kjo veçori bëhet edhe më e mirë kur këta dy përbërës përzihen. Shumë mjete për pastrimin…