Vrau gruan dhe kunatën, reagon kryebashkiaku i Mallakastrës: “Do t’i ofrojmë ndihmë”

Në një prononcim për mediat, kreu i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj ka folur lidhur me dy fëmijët e çifitit, traumën dhe gjendjen e vështirë financiare në të cilën ndodhet familja e dy motrave të vrara. rimi në familje që tronditi Ballshin, ku Gazment Musta vrau gruan dhe kunatën me thikën e bukës është rikthyer në vëmendjen…

ISHSH ndëshkon subjektet që shkelin ligjin antiduhan, gjobiten dy lokale në kryeqytet

Pasi shkelën ligjin antiduhan, subjektet Mokador dhe New_A lounge janë ndëshkuar me nga 300.000 lekë. TIRANË- Inspektorati Shëndetësor i Tiranës ka vijuar ndëshkimin e subjekteve që shkelin ligjin antiduhan. Subjektet Mokador dhe New_A lounge janë ndëshkuar me nga 300.000 lekë për këtë shkelje. Tolerancë zero për shkelësit e ligjit antiduhan nga ISHSH e qarkut Tiranë! Inspektorati…

Korçë, temperatura -11 gradë C në mesditë, Drejtoria Arsimore: Që nesër mësimi do të…

Sipas te dhenave nga Stacioni Meteorologjik Ushtarak Korce ne gjithe qarkun e Korces temperaturat vijojne te jene te uleta, aktualisht -11 grade C. prefektuara e Korçës ka njoftuar për situatën në mesditë si më poshtë: Qarkullimi rrugor ne akset nacionale vijon normalisht. Segmentet rrugore rurale ne Nj. A jane te hapura dhe kalimi rekomandohet me…

U zotua se nuk ka kryer veprën penale, shkarkohet nga detyra gjyqtari Thanza për fshehje të…

Prokuroria pritet të vendos për dërgimin e çështjes në gjyq me akuzën e falsifikimit të formularit te dekriminalizimit, pas mbërritjes së letërporosisë nga pala italiane, ku vërtetohet se ish-gjyqtari Admir Thanza ka qenë i dënuar në këtë shtet për vjedhje. KPK e shkakroi nga detyra të gjyqtarit te Gjykates se Larte, Admir Thanza pasi Prokuroria e…

Kida na kthen pas në kohë, ja se si dukej këngëtarja në fëmijërinë e saj

Kida është kthyer prapa në kohë, duke sjellë imazhe nga fëmijëria. Kida ka publikuar disa fotografi në rrjete sociale, përmes së cilave ndanë kujtime nga fëmijëria. Ajo përmes këtyre fotografive, tregon se si ka ndryshuar ndër vite, që prej kohës kur ishte foshnje. Kujtojmë që këngëtarja një muaj më parë festoi ditëlindjen e 21-të, ndërsa…