Shfaqet sëmundja e fruthit, mjekët u bëjnë thirrje prindërve: Vaksinoni fëmijët

Në Berat është shfaqur sëmundja e fruthit. Disa pacientë janë paraqitur me simptomat e tij në Spitalin Rajonal. Mjekja infeksioniste shpjegon se po priten analizat përfundimtare për disa pacientë të tjerë. Situata – sipas saj, – nuk është alarmante, por u bën thirrje nënave që të vaksinojnë fëmijët. “Kemi disa raste me fruth, më konkretisht…

U shpreh se “Trupi i një 25-vjeçareje është i mrekullueshëm, ndërsa ai i një 50-vjeçareje jo”, vërshojnë kritikat ndaj shkrimtarit të njohur

Një shkrimtar francez ka shkaktuar indinjatë të madhe, me pohimet e tij se gratë mbi 50 vjeç janë tepër të vjetra për t’u dashuruar. Ndonëse edhe vet është 50 vjeç, Yann Moix tha për revistën “Marie Claire” se preferon trupat e reja. “Trupi i një 25-vjeçareje është i mrekullueshëm, ndërsa ai i një 50-vjeçareje jo.…

Temperaturat e ulëta, Erion Veliaj u bën apel administratorëve në shkollat e Tiranës: Na njoftoni nëse ka mungesa me lëndë djegëse

Kryetari i bashkisë së Tiranës u kërkon të gjithë drejtorëve të shkollave, kopshteve dhe çerdheve që të njoftojnë një ditë përpara në bashki në rastet e mungesës së karburantit apo çdo probleme tjetër me kaldajat në mënyrë që nxënësit të mos qëndrojnë në të ftohtë në këto ditë kur temperaturat janë regjistruar nën 0 edhe…

195 cm e gjatë, atletja e dëshpëruar: Nuk gjej dot një mashkull më të gjatë se vetja

Një ish-atlete britanike që është e gjatë 195 cm ka deklaruar se nuk po gjen dot “shpirtin binjak”. Gjatësia ka ndikuar për keq në jetën e Jade Slavin, e cila ka përjetuar bul.lizëm prej vitesh. 26-vjeçarja ka pranuar se e ka urryer gjithmonë ‘shtatin’ e lartë falë ngacmimeve që e quanin “të shëmtuar” dhe “anormale”.…

Dhjetëra automjete sekuestrohen nga shteti çdo ditë, ja se ku përfundojnë ato

Pak herë është dëgjuar për tenderin e makinave të sekuestruara nga shteti, forcat e policisë dhe aspak informacion rreth atyre që i blejnë, të ardhurat që krijohen, procedurat që ndiqen etj. Me qindra automjete që sekuestrohen, përfshi edhe motorët, mbeten në magazinat e shtetit, nën administrimin e Policisë së Shtetit. Tërheqja e këtyre automjeteve nga pronarët…

U konfliktuan për motive të dobëta, të rinjtë nga Lezha përdorin armët për të larë hesapet

Policia njofton se ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti mes tre të rinjve në Lezhë. Forcat e Policisë së Komisariatit të Lezhës arrestuan në flagrancë një 26-vjeçar nga Kurbini, si dhe proceduan 2 shtetas të tjerë, thuhet në njoftimin e policisë. Sipas uniformave blu, ata janë konfliktuar për motive të dobëta me mjete të forta…