Pagesa e tarifave, Ministria e Arsimit bën me dije se u ka kërkuar gjithë sekretarive mësimore që të…

Ministra e Arsimit Sportit dhe Rinisë në një njoftim për mediat bën me dije se u ka kërkuar universiteteve listën e plotë të studentëve që përfitojnë nga ulja e tarifave. Sipas njoftimit nga ministria thuhet se  u është tërhequr vëmendje të gjitha sekretarive mësimore që të bëjnë njoftimet e nevojshme për studentët dhe të garantojnë…

Reshje dëbore me intesitet të lartë, kompanitë e mirëmbajtjes së rrugëve gjatë gjithë natës në punë

Gjatë natës ka pasur reshje me intesitet të lartë bore dhe temperatura të ulëta në zonat malore, në jug dhe juglindje të vendit. Kompanitë e mirëmbajtjes kanë punuar pa ndalur gjatë gjithë natës dhe janë në punë edhe tani duke punuar për pastrimin e rrugës nga bora dhe shpërndarjen e kripës. Drejtuesit e mjeteve të…

Gjithë Shqipëria e mbuluar nga dëbora, ndërpritet mësimi në disa qytete

Reshjet e dëborës kanë zbritur edhe në zonat e ulëta. Tirana është zbardhur në orët e para të mëngjesit, por reshjet kanë qenë me intensitet të dobët. Borë ka rënë edhe në Elbasan, Shkodër e Gjirokastër si dhe janë rikthyer në Korçë, Kukës dhe Dibër ku raportohen disa fshatra të bllokuara. Pezullohet mësimi nga moti i keq në Gjirokastër, Pukë,…

ARRSH del me njoftime të reja, drejtuesit e mjeteve të kenë kujdes në këto akse

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë me dije pak orë më parë për të gjithë opinionin publik se rreshjet e borës kanë filluar tashme edhe në qytetin e Tepelenës dhe kerkojnë nga të gjithë drejtuesit e mjeteve të ndjekin udhëzimet e Patrrullës Rrugore. Njoftim për median dhe opinionin publik Menjëherë pas raportimit nga terreni ju njoftojmë se në…