Gruaja e mashtronte prej 20 vitesh, doktori i nxjerr hapur të vërtetën për atësinë e fëmijëve

Problemet midis çifteve janë nga më të shumtat, por tradhëtia është problemi më i madh që çon në divorc. Një burrë ka zbuluar se tre fëmijët e tij, nuk ishin fëmijët e tij biologjikë. Ngjarja është zbuluar rastësisht, pas një problemi shëndetësor që Richard Mason pati. Pas një vizite, doktori i ka thënë se ai është jopjellor.…

Drejtori i Policisë Rrugore Mit’hat Tola u bën apel shoferëve: Ne kemi kulturë të vogël…

Në fjalën e tij në studio, Tola risolli në vëmendje akset të cilat kanë probleme në qarkullimin e mjeteve, vështirësitë që hasin drejtuesit e mjeteve në ndërrimin e gomave dhe vendosjen e zinxhirëve duke dhënë edhe këshillat e tij për ta. TIRANË- Drejtori i Policisë Rrugore Mit’hat Tola, i ftuar në Report Tv ka komentuar situatën e rrugëve…

OSSHE në krye të detyrës, ja si punon elektriçisti në mes borës në Gjirokastër

Deda i kohëve moderne. Në këto ditë të vështira dimri nuk janë të rralla edhe problemet me energjin elektrike. Këto janë fotot e një elektriçisti i cili ka qëndruar në krye të detyrës edhe pse kushtet atmosferike nuk janë fare në favor te tij. Punonjësi XHafer Avduli duke iu përgjigjur detyrës në shërbim të abonentëve të…

Siguria ushqimore/ AKU ngre zërin për ndryshime në kodin penal

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka marr pjesë në seancën për “Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut” ku ngritën domosdoshmërinë e ndryshimeve në Kodin penal sa lidhet me çështjen e Sigurisë Ushqimore. AKU referuar natyrës së shkeljeve të hasura, gjatë vitit 2018 ka referuar pranë organeve të prokurorive të rretheve , 65 raste…

ARRSH, alarmante gjendja në këto 3 qarqe: Vendosni zinxhirët!

Autoriteti Rrugor shqiptar lëshoi një paralajmërim pak minuta më parë në rrjetet sociale. Sipas ARRSH, “nga raportimet e marra nga Emergjencat Civile dhe Shërbimi i meterologjisë parashikohet se reshjet e deborës janë në rritje në zonat malore, kryesisht në Dibër e Kukës dhe Korçë e Ersekë. Drejtuesit e mjeteve të vendosin zinxhir në segmentet rrugore, për…