Videoskandali, arrestohet gjyqtari dhe psikologia në Fier

Autoritetet policore arrestuan pasditen e kësaj të mërkure gjyqtarin e Gjykatës së Fierit, Roland Hysi, si dhe psikologen po pranë kësaj gjykate, Elona Meçani. Arrestimi i tyre erdhi pas denoncimit të bërë mbrëmjen e së martës në emisionin investigativ “Stop”, në Televizionin Klan. Me anë të kameras së fshehtë tregohej sesi 50-vjeçari Hysi shfaqej duke marrë…

Protesta j’u humbi shumë orë mësimi, por ja si do ti zëvendësojnë këto ditë studentët

Pas pushimeve të festave të fundvitit, ku një grup i studentëve vendosën të vazhdojnë protestën e tyre prej datës 7 janar, dhe pjesa tjeterë e studentëve u janë rikthyer auditorëve të mësimit . Rektorati i Univeristetit të Tiranës ka nxjerrë ditën e sotme një njoftim të rëndësishëm  për studentët ku bën të ditur se është…

Ministria e Mbrojtjes: Kompanitë që nuk respektojnë kontratat për mirëmbajtjen e rrugëve do të penalizohen sipas ligjit

Ministria e Mbrojtjes, Olta Xhaçka në një konferencë për ka dhënë detaje në lidhje me situatën alarmante në të cilën ndodhet vendi. Sipas Xhaçkës rrugët kombëtare janë të hapura, përveç asaj Tepelenë-Gjirokastër. Zonat më të prekura, janë: Shkodra, Kukësi, Korça, Gjirokastra, Dibra dhe Elbasani.Deklarata e Olta Xhaçkës: Që prej mesditës së djeshme, territori i vendit…

Luftoi me kancerin për 15 muaj, fjalët e fundit të vogëlushit ishin: “Do bëhem engjëlli mbrojtës i motrës sime”

Ndonjëherë jeta na dhuron shumë sfida, por sfida më e vështirë për dy prindër është të humbasin fëmijën e tyre. Bailey u diagnostifikua me kancer dhe mjekët i thanë se ai kishte vetëm pak javë jetë. Vogëlushi nisi të luftonte duke bërë kimioterapi vetëm e vetëm që të shihte motrën e tij të vinte në jetë. Bailey mezi e…

Keni frikë të përballeni me bluzat e bardha? Vjen lajmi i mirë, së shpejti me vizita mjekësore virtuale

A do t’i besonit mjekut të familjes nëse ju viziton përmes një video të smartfonit, si përshembull përmes Skype? Nuk është një plan i së ardhmes, pasi të gjitha ata që jetojnë në Britaninë e Madhe do të duhet të mësohen me mënyrën e re të komunikimit me mjekun. Digjitalizimi kudo dhe vizitat mjekësore virtuale…

Ministri i Infrastrukturës jep lajmin e rëndësishëm, ja kur do të përfundojë rruga Tiranë-Elbasan

Ministri i shkarkuar i Infrastrukturës dhe Energjitikës, Damian Gjiknurit me anë të një mesazhi në Twitter ka treguar se kur do të përfundojë rruga Tiranë-Elbasan. Kreu i qeverisë e kishte paralajmëruar Gjiknurin se nëse nuk e përfundon rrugën e Tiranë-Elbasan brenda muajit dhjetor, atëherë ai nuk do të ishte më ministër i Infrastrukturës dhe Energjetikes.…