Mirditë/ Ndërron jetë punonjësi i OST-së, ishte duke riparuar defektet në rrjetin elektrik

Një punonjës i Operatorit të Sistemit të Transmetimit ka humbur jetën në Mirditë pas një infarkti të rënë në krye të detyrës. MIRDITË-Një punonjës i Operatorit të Sistemit të Transmetimit (OST) ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme pasi i ka rënë infarkt teksa po punonte. Mësohet  se bëhet fjalë për Angjelin Qafa, 57 vjec. Qafa ka…

ARRSH: Kjo është gjendja e rrugëve në të gjithë vendin, nga veriu në jug

ARRSH njoftoi se në Rajonin Jugor Gjirokastër: Gjate natës ka pasur reshje shiu. Situata në akset e këtij Qarku është përmirësuar ndjeshëm. Qarkullimi kryhet normalisht. Të gjitha akset qarkullohen pa zinxhir, vetëm në segmentin Erind–Çajup, qarkullohet pjesërisht me zinxhir. Në Qarkun e Korçës, ka pasur reshje të dobëta bore. Është punuar pa ndërprerje nga kontraktorët…

“Nesër do ketë anulime e vonesa fluturimesh”, Autoriteti i Aviacionit Civil paralajmëron udhëtarët

Autoriteti i Aviacionit Civil, i bën thirrje pasagjerëve që do të udhëtojnë ditën e nesërme 11 Janar 2019 nga Italia drejt Shqipërisë dhe anasjelltas, se ditën e premte unionet e kontrollorëve të trafikut ajror në Itali, do të mbajnë një grevë 4-orëshe, nga ora 13.00 deri në 17.00. Si pasojë e kësaj greve pritet të…