SHKON NE 1016 TOTALI I VIKTIMAVE NGA COVID-19 NE SHQIPERI. 13 VIKTIMA VETEM NE 24 ORET E FUNDIT

13 persona kanë humbur jetë si pasojë e infektimimit me covid-19,  duke e cuar kështu në 1016 totalin e jetëve të humbura. Ndëkohe gjate 24 orëve të fundit janë kryer 2108 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 661 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 178 raste në Tiranë, 51 në Shkodër, 45…

MANASTIRLIU INSPEKTON QENDREN E RE SHENDETESORE TE VAQARRIT: DERI TANI JANE VAKSINUAR 200 MIJE QYTETARE

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka inspektuar qendrën e re shëndetësore në Vaqarr, ku sapo ka përfunduar rikonstruksioni i plotë, në kuadër të programit kombëtar të rehabilitimit të 300 qendrave shëndetësore. Ministrja e Shëndetësisë deklaroi se, megjithë situatën e vështirë të epidemisë, nuk është ndalur për asnjë moment programi kombëtar i rimëkëmbjes…

SHKOLLAT ME SHUME PUSHIME PER FESTA. KUSHI: KETE VIT DO KEMI PUSHIME TE ZGJATURA NGA PANDEMIA

  Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi dhe Kryetari i Grupit Parlamentar Socialist Taulant Balla ishin në shkollën 9-vjeçare “Adem Krasniqi” në lagjen “Skënderbej” në Elbasan ku u interesuan për situatën në këtë shkollë dhe ecurinë e mësimit të kombinuar.  Ministrja Kushi mori mendimet e mësuesve dhe nxënësve për mësimin e kombinuar në…