Meteorologia shqiptare jep parashikimin më të fundit, ja se çfarë do të ndodhë me motin javën që vjen

Ditët e fundit, një pjesë e madhe e qyteteve shqiptare janë izoluar nga reshjet e dëborës dhe janë “paralizuar” nga ngricat. Temperaturat e ulëta vazhdojnë ende, por do të ketë një rritje të lehtë gjatë fundjavës së ardhshme. Meteorologia Adiola Bani ka dhënë parashikimin e motit për javën e ardhshme në një lidhje për News…

Nuk lejohen abuzimet, Xhaçka: Monitorim për të gjitha kompanitë që duhet të mirëmbajnë rrugët

Ministria e Mbrojtjes po monitoron të gjitha akset rrugore në qarqet e prekura nga moti i keq e në veçanti punën që kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e këtyre akseve. Ministrja Olta Xhaçka thotë se në situatën e vështirë të krijuar nga rreshjet e borës dhe ngricave në bvendin tonë janë vërejtur abuzime nga kompanitë…

Nuk pranuan të mbyllnin llotot, Policia prangos pronarët e lokaleve në…

Policia e Shtetit ka proceduar sot penalisht dy shtetas të cilët kanë vijuar aktivitetin e lojërave të fatit dhe llotove. Sipas njoftimit të Policisë na pranga janë vendosur dy shtetas, pronarë lokalesh një në Tiranë dhe një në Klos të Burrelit. Dy shtetasit janë arrestuar pasi dyshoheshin se kanë përdorur pajisje që mundësonin ushtrimin e…