Përplasja me Ilir Metën, reagon Rama: Mos prisni të merrem me një pengmarrës të Kushtetutës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot për debatin që ka lindur me kreun e shtetit, Ilir Meta. Rama në një status në Twitter e ka quajtur Metën si “pengmarrës të Kushtetutës”. Sipas Kryeministrit, Presidenti e ka katandisur zyrën e shtetit në çizme rezervë të Monika Kryemadhit. “Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të…

Një “Alo” kundër dhunës, ja cilat raste janë denoncuar më shumë në 2018-n në këtë linjë telefonike

Prej gati 10 vitesh, në vendin tonë ekziston Linja Kombëtare e Telefonit për Fëmijë, apo “Alo 116”. Sipas studimit të fundit, numri më i madh i telefonatave të marra nga adoleshentë dhe fëmijë gjatë vitit 2018 kanë të bëjnë me bullizmin dhe shfrytëzimin për punë dhe lypje. Por, sa orë funksionon kjo linjë? Telefonojmë menjëherë…

Marrdhëniet seksuale ende tabu në Shqipëri, njerëzit fejohen me zor për të mos…

Mentaliteti i shqiptarëve vazhdon të jetë po i njëjti, nuk ka asnjë ndryshim. Gazetari Bledi Mane foli për këtë cështje tek emisioni “Late Night Show” në Ora News, ku tregoi se marrëdhëniet seksuale mbeten tabu dhe njerëzit detyrohen të fejohen për të mos shkuar nëpër shkurrë. Bledi Mane: Ne jemi akoma një shoqëri e frustruar. Unë…

Deri dje ishte një hapësirë e mbuluar nga shkurret, Tiranës i shtohet një kënd i ri lojërash

Minikëndi i lojërave në rrugën “Vangjush Furxhi”, pas ish-Ekspozitës, i ka dhënë ngjyra të reja një zone, e cila deri dje ishte e mbuluar nga shkurret dhe ishte zaptuar me gardhe. Hapësira e transformuar do të mikpresë jo vetëm fëmijët, por edhe gjithë komunitetin përreth. Në këtë fillimviti, kryeqytetit i është shtuar një tjetër kënd lojërash.…

“Pajisje speciale për monitorim”, Policia Rrugore apel shoferëve: Mos tu gënjejë mendja se do të shpëtoni

Policia Rrugore ben apel per kujdes te shtuar nga ana e drejtuesve te mjeteve, te zbatojne regullat e qarkullimit e te mos “genjehen” se do te shpetojne nese bejne shkelje, pasi nuk shohin policin ne rruge. “Në kuadër të përmirësimit të shërbimit për kontrollin e territorit dhe parandalimin e aksidenteve rrugore, Policia Rrugore e Tiranës,…