Rrugët e mbuluara nga ngricat, ARRSH njofton drejtuesit e mjeteve: Kini kujdes në këto akse

Rajoni Verior: Gjatë natës ka pasur temperatura të ulëta. Në të gjitha akset ku ka prezencë ngricash, është bërë shpërndarja e kripës nga ana e kontraktorëve. Segmentet që janë të kalueshme me zinxhir ose pjesërisht me zinxhir janë: Domaj- Drajë Rec Qafë Mali- Fierzë Ura e Cerenecit-Steblevë Kuben-Vasije Peshkopi-Qafë Drajë Peshkopi-UShtelencë Qafë Bualli-Krastë Trebisht-Doganë Në…

Nëna e kishte lënë jashtë në këtë të ftohtë, shoferja e autobuzit i shpëton jetën fëmijës 3-vjeçar

Ishte mëngjesi i 22 dhjetorit dhe  një ditë e zakonshme pune si shofere autobusi për Irene Ivic por gjithçka ndryshoi kur ajo vuri re një femije 3-vjeçar të braktisur në rrugët e Milwaukee, SHBA, në temperaturat e ulëta të këtij dimri. E shokuar, Irene ka ndaluar menjëherë autobusin dhe ka marrë vogelushin i cili vraponte…

Presidenti Meta firmos dekretin për dhënien e gradës madhore, ja kush e mban këtë titull

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka firmosur sot dekret për dhënie grade madhore. Presidenca ka bere me dije se “Presidenti Meta i jep gradën “Gjeneral Brigade”, kolonel Ndriçim Reshit Sallaku”. Kolonel Ndriçim Reshit Sallaku, eshte nderkohe me detyrë “Atashe Ushtarak i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë. DEKRETI I METES  Presidenti Meta dekreton dhënien…

Do të bini pre e një manipulimi, Meri Shehu paralajmëron këtë shenje të ketë kujdes për javën që vjen

Astrologia e njohur Meri Shehu a befasuar me parashikimin për këtë fundjavë, duke theksuar se shenjat do të përballen me mjaft surpriza. Ajo paralajmëron kryesisht shenjën e Dashit, që pritet të bjerë pre e manipulimeve. Parashikimi më poshtë: Dashi Mund te keni nje fitore te rendesishme ne jeten tuaj por nese nuk jeni te kujdesshem…

Manastirliu në Mat dhe Burrel: Shëndetësia në gatishmëri për emergjencat

“Ekipet mjekësore dhe të gjitha strukturat e shëndetësisë janë në gadishmëri për të ndihmuar qytetarët në këtë situatë moti të vështirë dhe vetëm gjatë këtyre ditëve janë kryer 2900 misione shpëtimi”.  Keshtu ka deklaruar Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, e cila vizitoi sot qendrën shëndetësore Komsi, në Burrel. “Kemi siguruar furnizimin me…