Me patentë të falsifikuar dhe udhëtonte lirshëm, Policia i “tregon vendin” shqiptarit në Britani

Xhamat e zinj të makinës kanë bërë që një shqiptar të pikaste nga autoritetet britanike, të fundit këto që cilët i kanë kërkuar patentën. Policia e ndaloi shqiptarin gjatë fundjavës në Sheffield, por ky i fundit ka pretenduar se ishte italian dhe u dha atyre patentën italiane. Mjaftoi një inspektim më i hollësishëm për të…

Aksident në autostrdën Tiranë-Durrës, mjeti i rëndë humbet kontrollin dhe përplaset me…

Një aksident rrugor është regjistruar mëngjesin e kësaj të hëne në autostradën Tiranë-Durrës, në kahun lëvizës nga qyteti bregdetar drejt kryeqytetit. Një mjet i tonazhit të rëndë ka humbur kontrollin si pasojë e lagështirës në rrugë, duke u përplasur me barrierën ndarëse të rrugës. Gjatë aksidentit, mjeti i rëndë ka rrezikuar edhe mjetet që kalonin…

Tarifat e fakulteteve, Ahmetaj sqaron procedurat që duhet të ndjekin studentët

Ministri në detyrë i Financave sqaroi sot përmes një daljeje për mediat, vendimin e Këshillit të Ministrave për përgjysmimin e tarifave të studentëve. Ahmetaj se është universiteti që do të nxjerrë listat e studentëve sipas mesatares dhe studentët do të paguajnë sipas skemës përkatëse të vendosur nga këshilli i ministrave. Gjithashtu Ahmetaj sqaroi edhe procedurën…

Horoskopi javor/ Disa do të kenë takimin e ëndërruar gjithmonë e disa të tjerë do detyrohet t’i thotë lamtumirë dashurisë

Mes muaji i janarit do të sjellë gjëra emocionuese për të gjithë në të gjitha aspektet dhe fushat. Dashuria, karriera dhe shëndeti do të ndryshojnë në varësi të çdo shenjë sipas parashikimit yjor. Të gjitha shenjat më poshtë, shfletoni galerinë për të mësuar parashikimin e shenjës që ju përket. Dashi: Puna Ka gjasa që një…

Vrau vjehrrin dhe vjehrrën dhe më pas i dha fund dhe jetës së tij, zbulohet konflikti që kishin me njëri-tjetrin

Mësohen disa fakte të reja lidhur me vrasjen e trefishtë që tronditi sot kryeqytetin. Debati i ashpër që ka shpërthyer midis dhëndrit Majlind Lala dhe prindërve të gruas së tij, Nevila Matës, ka pasur të bëjë me fëmijën e vetëm, vajzën e vogël të çiftit, që ishte me nënën e saj në Suedi. Majlind Lala dhe Nevila Mata…