Bashkëshorti i vrau prindërit një ditë më parë, vajza rrëqeth me fjalët e saj: Si ju vrava une ju…

Fjalë prekëse kushtuar dy prindërve të saj, të cilët u vranë mizorisht nga ish-partneri i saj me të cilin jetonte prej vitesh. Ngjarja makabre ndodhi dje në zonën e Unazës së Re, ku Majlind Lila qëlloi me pistoletë mbi Bujar dhe Valentina Mataj, të cilët për pasojë humbën jetën dhe më pas u vetëvra. Vajza…

Balili/ Rama: Nuk ka pasur vetëdorzim, është thjesht realizimi me sukses i një operacioni të sofistikuar

Teksa flitet një vetëdorëzim të Klement Balilit, që e pranoi edhe vet ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, kryeministri Edi Rama ka sulmuar mediat për këtë fakt. Përmes një postimi të dytë në ‘Twitter’ Rama pohon se ky ishte operacion i sofistikuar. Më pas ai shton; ‘Vetëdorëzimi është thjesht realizimi me sukses i tij👊’ “Hahaha çfarë…

Klemend Balili pas hekurave, Rama: Një hap i madh përpara në luftën kundër krimit

Kryeministri Edi Rama ka komentuar raportimet për vetëdorëzimin e Klemend Balilit.   Në një postim në Twitter, kreu i qeverisë shkruan: “Hahaha çfarë kazani që zien për vetëdorëzim, duke e nxjerrë sikur KB u ndal tek dera e policisë pas një shëtitje në pedonalen e Delvinës. Ky është një nga operacionet më të sofistikuara policore që…

UNAZA/ Akuzat e PD, ARRSH nxjerr faktet: Asnjë kriter nuk ka ndryshuar nga tenderi i parë tek i dyti, mund të verifikohet lehtësisht

Pas akuzave te PD, ka reaguar ARRSH e cila permes nje deklarate per mediat, thote se “i qëndron plotësisht deklarimeve të bëra sot se kriteret e përcaktuara në “Dokumentet Standarte të Tenderit” kanë qenë të njëjtat si në tenderin e parë ashtu edhe në ritenderimin që po zhvillohet aktualisht”, lidhur me projektin per Unazen e Madhe.…

UNAZA/ ARRSH: Mbaroi sot afati për ofertat, 6 operatorë në garë. Qëndro: Partitë politike të lejojnë respektimin e procedurave ligjore, të mos dëmtojnë procesin

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon se ditën e sotme në ora 11:00 ka përfunduar afati për dorëzimin e ofertave në garën për procedurën e “Rehabilitimi i segmentit rrugor mbikalimi pallati me shigjeta rrethrrotullimi Shqiponja, Loti 1”. Pas skadimit të këtij afati, Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se kanë dorëzuar oferta 6 operatorë ose bashkime operatorësh…

Ishin dënuar për vjedhje dhe grabitje, kapen dy shqiptarët që tentuan të arratiseshin nga burgu i Athinës

Forcat speciale greke EKAM në bashkëpunim me policinë e Athinës kanë arrestuar dy shqiptaret e arratisur nga burgu Koridhalo në fillim të këtij muaji. Në pranga kanë përfunduar Leonard Pepa dhe Elvis Pepa. Shqiptarët ishin fshehur në bodrumin e një shtëpie të djegur në Mati dhe kanë qenë të armatosur, por nuk kanë hapur zjarr…