Aksident në Fier/ Një i moshuar në gjendje të rëndë, po udhëtonte me biçikletë kur…

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në qyteti e Fierit. Një i moshuar i cili po lëvizte me biçikletë, është përplasur nga një makinë. I moshuari është dërguar menjëherë me urgjencë në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë. Ndërkohë policia ka bërë shoqërimin e drejtuesit të mjetit, deri në sqarimin e…

Një tjetër konvikt i nënshtrohet rikonstruksionit, Veliaj: Në tetor të gjithë në ambiente shumë më komode

Një tjetër konvikt në “Qytetin Studenti” i është nënshtruar rikonstruksionit të plotë, për kushte më të mira jetese dhe mësimi për studentët.  Kryebashkiaku Veliaj inspektoi punimet që po kryhen në godinën Nr. 5, falë edhe ndihmës së donatorëve të ndryshëm, ndërsa u bëri thirrje studentëve që t’i kthehen mësimit për t’i hapur rrugë, gjatë verës, vijimit…

Me makina luksoze por zgjedh transportin publik, Presindenti i këtij shteti shkon në punë me tren

Presidenti austriak, Alexander Van der Bellen, ka postuar në llogarinë e tij në Instagram një foto të tijën që ka shkaktuar jo pak reagime. Në foton e postuar duket presidenti, Van der Bellen, duke qëndruar në këmbë në një tren të nëntokës, ndërkohë që në duar mban disa shkresa. Bashkë me foton ai shpjegon se po vazhdonte…