SHQIPTARET ANTIBIOTIK PA KRITER PER TE TRAJTUAR COVID. MJEKET: ESHTE E GABUAR

Shqiptarët po përdorin antibiotic të gjeneratës së katërt për të trajtuar koronavirusin, por ky është një gabim fatal. I këtij mendimi janë ekspertët shqiptarë që punojnë dhe jetojne në vende të ndryshme të botës. Federata e Mjekëve Shqiptarë në Europë e drejtuar nga mjekja Aurora Dollenberg me seli në Gjermani ka mbledhur në një konferencë…

ARRESTOHET 37-VJEÇARI PEDOFIL NE TIRANE

  Një 37 vjeçar  që  përdorte një adresë fallco në internet për të ngacmuar të mitur ka rënë në prangat e Uniformave Blu të kryeqytetit. Sipas burimeve të policisë 37-vjeçari dyshohet  se ka ngacmuar fëmijë të mitur të huaj, nëpërmjet një profili të rremë që kishte krijuar në rrjetet sociale. Ai akuzohet për “Pornografi” pasi ngacmonte…