COVID-19 I MERR JETEN DOKTOR DRINI DOBIT

COVID-19 I MERR JETEN DOKTOR DRINI DOBIT Mjeku I njohur Drini Dobi e ka humbur betejën e tij me koronavirusin këtë mbrëmje. Ai po trajtohej në një spital të Italisë pas përkeqsimit të shëndetit nga infektimi me COVID-19. Dr. Drini Dobi ka shërbyer për shumë vite në Shërbimin e Neurologjisë në QSUT duke trajtuar mijëra…

PROTESTA PER VRASJEN E KLODIAN RASHES. PLAGOSEN 2 PROTESTUES DHE 8 POLICE

8 policë dhe 2 protestues kanë mbetur të lënduar gjatë protestës të organizuar pas vrasjes nga policia të Klodian Rashës. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se Urgjenca Kombetare në vendngjarje, ka dërguar në spitale 10 të lënduar në protestën e dhunshme të zhvilluar në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Tete punonjës të policisë dhe dy protestues janë…