ARRSH: Falë ndërhyrjeve të shumta është përmirësuar situata në këto akset

Në një njoftim të bere pak minuta me pare ARRSH ka bere me dije se  situata ka filluar te permirsohet ne ato akse ku ka patur me shume veshtirsi. Ka përmirësime të ndjeshme në akset e Tropojës. Falë kriposjes gjatë natës të gjitha akset qarkullohen pa zinxhir,si: Koplik-Bogë Bajram Curri-Fierzë, Bajram Curri-Kam, Bajram Curri Valbonë,…

Jepet me koncesion Aeroporti i Kukësit, ja kush është fituesi dhe çfarë investimesh do të kryhen

Shpallet fituesi i gares per koncesionin e Aeroportit të Kukesit. Njoftimi eshte bere sot nga ministria e Infrastruktures dhe Energjetikes, e cila ka bere me dije se “Bashkimi i Përkohshëm i Shoqërive “Global Technical Mechanichs” sh.p.k. dhe “Bami” sh.p.k. me vlere investimi prej 7,999,393 Euro (pa TVSH) është identifikuar nga komisioni si oferta e suksesshme”.…

Ndodh mrekullia/ Shpëtohet 41-vjeçarja shtatzënë në Burrel, Manastirliu: U transportua me helikopter

Një 41-vjeçare shtatëzanë që rrezikonte jetën e saj dhe të fëmijës për shkak të komplikacioneve është transportuar me helikopter mëngjesin e sotëm nga Burreli në Maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë, ku ka lindur një djalë, fëmijën e saj të tetë. Falë ndërhyrjes në kohë të mjekëve dhe urgjencës mjekësore nëna dhe fëmija gëzojnë shëndet të…

Mirditë/ Ndërron jetë punonjësi i OST-së, ishte duke riparuar defektet në rrjetin elektrik

Një punonjës i Operatorit të Sistemit të Transmetimit ka humbur jetën në Mirditë pas një infarkti të rënë në krye të detyrës. MIRDITË-Një punonjës i Operatorit të Sistemit të Transmetimit (OST) ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme pasi i ka rënë infarkt teksa po punonte. Mësohet  se bëhet fjalë për Angjelin Qafa, 57 vjec. Qafa ka…

ARRSH: Kjo është gjendja e rrugëve në të gjithë vendin, nga veriu në jug

ARRSH njoftoi se në Rajonin Jugor Gjirokastër: Gjate natës ka pasur reshje shiu. Situata në akset e këtij Qarku është përmirësuar ndjeshëm. Qarkullimi kryhet normalisht. Të gjitha akset qarkullohen pa zinxhir, vetëm në segmentin Erind–Çajup, qarkullohet pjesërisht me zinxhir. Në Qarkun e Korçës, ka pasur reshje të dobëta bore. Është punuar pa ndërprerje nga kontraktorët…