Nuk lejohen abuzimet, Xhaçka: Monitorim për të gjitha kompanitë që duhet të mirëmbajnë rrugët

Ministria e Mbrojtjes po monitoron të gjitha akset rrugore në qarqet e prekura nga moti i keq e në veçanti punën që kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e këtyre akseve. Ministrja Olta Xhaçka thotë se në situatën e vështirë të krijuar nga rreshjet e borës dhe ngricave në bvendin tonë janë vërejtur abuzime nga kompanitë…

Nuk pranuan të mbyllnin llotot, Policia prangos pronarët e lokaleve në…

Policia e Shtetit ka proceduar sot penalisht dy shtetas të cilët kanë vijuar aktivitetin e lojërave të fatit dhe llotove. Sipas njoftimit të Policisë na pranga janë vendosur dy shtetas, pronarë lokalesh një në Tiranë dhe një në Klos të Burrelit. Dy shtetasit janë arrestuar pasi dyshoheshin se kanë përdorur pajisje që mundësonin ushtrimin e…

Gjermania përkrahë Kosovës: I ka përmbushur kushtet e BE-së për liberalizimin e vizave

Gjermania kërkon që të liberalizohen vizat për qytetarët e Kosovës. Ministri i Shtetit për Evropën në Zyrën e Jashtme Federale Michael Roth, ka dhënë lajmin e mirë për Kosovën. Përmes një postimi në twitter Roth thotë se Gjermania do të përkrahë fuqishëm liberalizimin. “Kosova ka përmbushur kushtet e BE-së për t’iu dhënë #visaliberalizim. Prandaj, është…

Rektorati i UT thirrje studentëve: Kthehuni në mësim, shtyhet afati për tarifën

Rektorati i Universitetit të Tiranës i bën thirrje studentëve që t’i rikthehen procesit mësimor në fakultete pas protestës e cila vijon prej ditëve të para të dhjetorit 2018. Ka qenë një mbledhje e Rektoratit këtë të premte që ka vendosur nisjen e procesit mësimor. Vendimi për rinisjen e mësimit në fakultete mban firmën e rektorit…

Radhë kilometrike në autostradën Tiranë-Durrës, ja se ku ka më shumë vështirësi në qarkullim

Punimet që po kryhen në autostradën Tiranë-Durrës  kanë krijuar menjëherë probleme në qarkullim. Në autostradë është krijuar një autokolonë e madhe makinash e cila shkon afërsisht në 5 kilometra. Vështirësi në qarkullim ka që nga hyrja e autostradës deri tek tregu i grumbullimit të fruta-perimeve, e cila shkon deri në Kashar. Raportohet se trafiku është…