Me makina luksoze por zgjedh transportin publik, Presindenti i këtij shteti shkon në punë me tren

Presidenti austriak, Alexander Van der Bellen, ka postuar në llogarinë e tij në Instagram një foto të tijën që ka shkaktuar jo pak reagime. Në foton e postuar duket presidenti, Van der Bellen, duke qëndruar në këmbë në një tren të nëntokës, ndërkohë që në duar mban disa shkresa. Bashkë me foton ai shpjegon se po vazhdonte…

Bashkëshorti i vrau prindërit një ditë më parë, vajza rrëqeth me fjalët e saj: Si ju vrava une ju…

Fjalë prekëse kushtuar dy prindërve të saj, të cilët u vranë mizorisht nga ish-partneri i saj me të cilin jetonte prej vitesh. Ngjarja makabre ndodhi dje në zonën e Unazës së Re, ku Majlind Lila qëlloi me pistoletë mbi Bujar dhe Valentina Mataj, të cilët për pasojë humbën jetën dhe më pas u vetëvra. Vajza…