Përplasja me Ilir Metën, reagon Rama: Mos prisni të merrem me një pengmarrës të Kushtetutës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot për debatin që ka lindur me kreun e shtetit, Ilir Meta. Rama në një status në Twitter e ka quajtur Metën si “pengmarrës të Kushtetutës”. Sipas Kryeministrit, Presidenti e ka katandisur zyrën e shtetit në çizme rezervë të Monika Kryemadhit. “Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të…

Deri dje ishte një hapësirë e mbuluar nga shkurret, Tiranës i shtohet një kënd i ri lojërash

Minikëndi i lojërave në rrugën “Vangjush Furxhi”, pas ish-Ekspozitës, i ka dhënë ngjyra të reja një zone, e cila deri dje ishte e mbuluar nga shkurret dhe ishte zaptuar me gardhe. Hapësira e transformuar do të mikpresë jo vetëm fëmijët, por edhe gjithë komunitetin përreth. Në këtë fillimviti, kryeqytetit i është shtuar një tjetër kënd lojërash.…

“Pajisje speciale për monitorim”, Policia Rrugore apel shoferëve: Mos tu gënjejë mendja se do të shpëtoni

Policia Rrugore ben apel per kujdes te shtuar nga ana e drejtuesve te mjeteve, te zbatojne regullat e qarkullimit e te mos “genjehen” se do te shpetojne nese bejne shkelje, pasi nuk shohin policin ne rruge. “Në kuadër të përmirësimit të shërbimit për kontrollin e territorit dhe parandalimin e aksidenteve rrugore, Policia Rrugore e Tiranës,…

Meteorologia shqiptare jep parashikimin më të fundit, ja se çfarë do të ndodhë me motin javën që vjen

Ditët e fundit, një pjesë e madhe e qyteteve shqiptare janë izoluar nga reshjet e dëborës dhe janë “paralizuar” nga ngricat. Temperaturat e ulëta vazhdojnë ende, por do të ketë një rritje të lehtë gjatë fundjavës së ardhshme. Meteorologia Adiola Bani ka dhënë parashikimin e motit për javën e ardhshme në një lidhje për News…