Tarifat e fakulteteve, Ahmetaj sqaron procedurat që duhet të ndjekin studentët

Ministri në detyrë i Financave sqaroi sot përmes një daljeje për mediat, vendimin e Këshillit të Ministrave për përgjysmimin e tarifave të studentëve. Ahmetaj se është universiteti që do të nxjerrë listat e studentëve sipas mesatares dhe studentët do të paguajnë sipas skemës përkatëse të vendosur nga këshilli i ministrave. Gjithashtu Ahmetaj sqaroi edhe procedurën…

Vrau vjehrrin dhe vjehrrën dhe më pas i dha fund dhe jetës së tij, zbulohet konflikti që kishin me njëri-tjetrin

Mësohen disa fakte të reja lidhur me vrasjen e trefishtë që tronditi sot kryeqytetin. Debati i ashpër që ka shpërthyer midis dhëndrit Majlind Lala dhe prindërve të gruas së tij, Nevila Matës, ka pasur të bëjë me fëmijën e vetëm, vajzën e vogël të çiftit, që ishte me nënën e saj në Suedi. Majlind Lala dhe Nevila Mata…

Rrugët e mbuluara nga ngricat, ARRSH njofton drejtuesit e mjeteve: Kini kujdes në këto akse

Rajoni Verior: Gjatë natës ka pasur temperatura të ulëta. Në të gjitha akset ku ka prezencë ngricash, është bërë shpërndarja e kripës nga ana e kontraktorëve. Segmentet që janë të kalueshme me zinxhir ose pjesërisht me zinxhir janë: Domaj- Drajë Rec Qafë Mali- Fierzë Ura e Cerenecit-Steblevë Kuben-Vasije Peshkopi-Qafë Drajë Peshkopi-UShtelencë Qafë Bualli-Krastë Trebisht-Doganë Në…

Presidenti Meta firmos dekretin për dhënien e gradës madhore, ja kush e mban këtë titull

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka firmosur sot dekret për dhënie grade madhore. Presidenca ka bere me dije se “Presidenti Meta i jep gradën “Gjeneral Brigade”, kolonel Ndriçim Reshit Sallaku”. Kolonel Ndriçim Reshit Sallaku, eshte nderkohe me detyrë “Atashe Ushtarak i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë. DEKRETI I METES  Presidenti Meta dekreton dhënien…

Manastirliu në Mat dhe Burrel: Shëndetësia në gatishmëri për emergjencat

“Ekipet mjekësore dhe të gjitha strukturat e shëndetësisë janë në gadishmëri për të ndihmuar qytetarët në këtë situatë moti të vështirë dhe vetëm gjatë këtyre ditëve janë kryer 2900 misione shpëtimi”.  Keshtu ka deklaruar Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, e cila vizitoi sot qendrën shëndetësore Komsi, në Burrel. “Kemi siguruar furnizimin me…