Piloti hero, shpëtohet alpinistja në një terren thuajse të pamundur në malin e Çikës

Një alpiniste 31-vjeçare, e gjendur në situatë tejet të vështirë shëndetësore për shkak të pësimit të një traume kranike, VLC të fytyrës dhe traume të baçinit, teksa ndodhej për alpinizëm në malin e Çikës, ka shpëtuar për fat të mirë si pasojë e ndërhyrjes në kohë rekord të një ekipi special mjekësor. Bëhet fjalë për…

Emri/ Vritet shqiptari në Greqi

Një shqiptar është vrarë në burgun e Koridalosit në Greqi, ku sapo ishte transferuar. Ai është Albert Bako dhe sipas të përditshmes ‘Protothema’, u vra nga anëtarë të një bande rivale, të cilët kishin mësuar transferimin e tij nga burgu i Chania. Albert Bako Albert Bako ishte në burg pasi në Nëntor të 2014-s, hapi…

Me patentë të falsifikuar dhe udhëtonte lirshëm, Policia i “tregon vendin” shqiptarit në Britani

Xhamat e zinj të makinës kanë bërë që një shqiptar të pikaste nga autoritetet britanike, të fundit këto që cilët i kanë kërkuar patentën. Policia e ndaloi shqiptarin gjatë fundjavës në Sheffield, por ky i fundit ka pretenduar se ishte italian dhe u dha atyre patentën italiane. Mjaftoi një inspektim më i hollësishëm për të…

Aksident në autostrdën Tiranë-Durrës, mjeti i rëndë humbet kontrollin dhe përplaset me…

Një aksident rrugor është regjistruar mëngjesin e kësaj të hëne në autostradën Tiranë-Durrës, në kahun lëvizës nga qyteti bregdetar drejt kryeqytetit. Një mjet i tonazhit të rëndë ka humbur kontrollin si pasojë e lagështirës në rrugë, duke u përplasur me barrierën ndarëse të rrugës. Gjatë aksidentit, mjeti i rëndë ka rrezikuar edhe mjetet që kalonin…