Bashkëshorti i vrau prindërit një ditë më parë, vajza rrëqeth me fjalët e saj: Si ju vrava une ju…

Fjalë prekëse kushtuar dy prindërve të saj, të cilët u vranë mizorisht nga ish-partneri i saj me të cilin jetonte prej vitesh. Ngjarja makabre ndodhi dje në zonën e Unazës së Re, ku Majlind Lila qëlloi me pistoletë mbi Bujar dhe Valentina Mataj, të cilët për pasojë humbën jetën dhe më pas u vetëvra. Vajza…

Balili/ Rama: Nuk ka pasur vetëdorzim, është thjesht realizimi me sukses i një operacioni të sofistikuar

Teksa flitet një vetëdorëzim të Klement Balilit, që e pranoi edhe vet ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, kryeministri Edi Rama ka sulmuar mediat për këtë fakt. Përmes një postimi të dytë në ‘Twitter’ Rama pohon se ky ishte operacion i sofistikuar. Më pas ai shton; ‘Vetëdorëzimi është thjesht realizimi me sukses i tij👊’ “Hahaha çfarë…

Klemend Balili pas hekurave, Rama: Një hap i madh përpara në luftën kundër krimit

Kryeministri Edi Rama ka komentuar raportimet për vetëdorëzimin e Klemend Balilit.   Në një postim në Twitter, kreu i qeverisë shkruan: “Hahaha çfarë kazani që zien për vetëdorëzim, duke e nxjerrë sikur KB u ndal tek dera e policisë pas një shëtitje në pedonalen e Delvinës. Ky është një nga operacionet më të sofistikuara policore që…

Ishin dënuar për vjedhje dhe grabitje, kapen dy shqiptarët që tentuan të arratiseshin nga burgu i Athinës

Forcat speciale greke EKAM në bashkëpunim me policinë e Athinës kanë arrestuar dy shqiptaret e arratisur nga burgu Koridhalo në fillim të këtij muaji. Në pranga kanë përfunduar Leonard Pepa dhe Elvis Pepa. Shqiptarët ishin fshehur në bodrumin e një shtëpie të djegur në Mati dhe kanë qenë të armatosur, por nuk kanë hapur zjarr…

Greqia përgjigjet për “Eskobarin e Ballkanit”. Dalin detaje të reja, së shpejti mbyllen hetimet për Klement Balilin

Prej dy vitesh, Klement Balili vazhdon ta kthejë duarbosh policinë gjatë aksioneve të dështuara për arrestimin e tij, megjithatë, javët e ardhshme sfida e radhës nuk do të jetë për uniformat blu, por për prokurorinë. Siç bën me dije një burim pranë Ministrisë së Drejtësisë, Greqia i është përgjigjur në fund të muajit dhjetor 2018,…

Nuk paguanin detyrimet, Tatimet bllokojnë pasuritë e 24 mijë bizneseve

Administrata tatimore është treguar e pamëshirshme me mijëra biznese të cilët në prag falimentimi, nuk kanë mundur që të paguajnë taksat . Kështu janë rreth 24 mijë bizneseve u janë bllokuar pasuritë e paluajtshme dhe të luajtshme nga administrata tatimore, për shkak se nuk kanë paguar detyrimet e përcaktuara. Shifrat jepen nga Drejtoria e Përgjithshme…