Prindërit të divorcuar, 3 vdekje brenda pak muajsh, kjo është historia rrëqethse e 17-vjeçares së vrarë në Laprakë

Dalin detaje të reja nga 17-vjeçarja Brisilda Gjikolaj, vajza e cila mbeti e vrarë nga një atentat mbrëmjen e kaluar në Laprakë, ndërkohë që i dashuri i saj u plagos me një plumb në shpatull. Burime për Faxëeb.al, bëjnë të ditur se ajo ka lindur në Kurbnesh të Mirditës. Prindërit e 17-vjeçares para disa vitesh…

Shpallet muaji i hapjes së garës për Kryeprokurorin, ja cilët janë kandidatët e mundshëm

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka më pak se dy muaj kohë që të propozojë në Parlament Kryeprokurorin e ri të Republikës së Shqipërisë. Për shkak të disa vështirësive, aktualisht, gara për kandidatët për kryeprokuror do të hapet në muajin janar të vitit të ardhshëm. “Panorama” mëson se janë të paktë prokurorët që plotësojnë kriteret për…

Erion Benga dhe 17-vjeçarja kishin vetëm 1 javë të lidhur, ajo kishte lënë të dashurin për t’u lidhur me të

Një atentat me armë zjarri i ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku mbeti e vdekur 17-vjeçarja Griselda Gjinkola  dhe u plagos në shpatull i dashuri i saj 23-vjeçar Erion Benga, tronditi kryeqytetin. Benga ka marrë plumba në qafë dhe shpatull, ndërsa mësohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Sipas informacionve, të rinjtë kishin vetëm një javë që ishin lidhur. 17-vjeçarja…

Makina del jashtë kontrollit, përplaset me furgonin e nxënësve, 21 të lënduar

Një përplasje mes makinës së Policisë dhe një furgoni me nxënës shkollë ka shkaktuar plagosjen e 21 personave, raportojnë mediat kosovare. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 06:30 në Graçanicë, dhe sipas policisë së Kosovës të plagosurit janë në gjendje të mirë shëndetësore. Nxënësit janë dërguar në spital dhe po marrin ndihmën e…