Arratisje si në filma, shqiptarët hidhen në kanal për ti shpëtuar policisë

Katër shqiptarë që sapo kishin kryer një vjedhje janë vendosur në ndjekje nga policia italiane. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e 22 dhjetorit, në orën 22.35. Patrulla konstatoi se mjeti tip Opel “Meriva” bënte një “ecje të parregullt” dhe kur drejtuesi shikon policinë ngadalëson shpejtësinë dhe Për këtë arsye, patrulla vendos që ta ndalojë dhe urdhëroi…

Gjendet i vdekur, i zhveshur nudo, në dhomën e një hoteli, çfarë fshihet pas vdekjes misterioze të kreut të PS?

Ish-kryeministri Sali Berisha, me anë të një statusi në facebook, ka publikuar mesazhin e mbërritur tek ai nga një qytetar i cili shkruan se Policia dhe Prokuroria po mbajnë të fshehta hetimet për vdekjen e kryetarit të Partisë Socialistë në Njësinë Administrative Lis në Mat. Sipas qytetarit Abdulla Cuka është gjetur i vdekur, i zhveshur…