Vjen për herë të parë reagimi i 23-vjeçarit të plagosur Erion Bengo, pas masakrës në Laprakë

I riu Erion Bengo ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale për ndarjen nga jeta të të dashurës së tij, 17-vjeçares Briselda Gjikolaj. Me një foto të vajzës që humbi jetën Bengo shkruan vetëm një fjali: U prehsh në paqe. Kujtojmë se autori i ngjarjes dyshohet se është një 19-vjeçar nga Puka, që është…

Shpërthen në flakë makina në ecje, ja kush është emri i shoferit që shpëtoi për mrekulli

Një automjet tip “Reno” është përfshirë nga flakët ditën e sotme teksa ndodhej në ecje e sipër në qendër të Fierit . Sipas njoftimit të policisë mësohet se ngjarja ka ndodhur tek rrethrrotullimi në vendin e quajtur “Globi” pranë Bashkisë së këtij qyteti. Për fat të mirë nuk ka pasur të lënduar, ndërsa thuhet se automjeti…

Bashkëpunëtori i të dyshuarit për vrasjen në Laprakë bie në duart e policisë (Emri)

Policia e kryeqytetit ka bërë të mundur arrestimin e një personi, i cili dyshohet se është bashkëpunëtor në ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në Laprakë ku mbeti e vrarë 17- vjeçarja, Griselda Gjikolaj dhe u plagos 23-vjeçari, Erion Benga. Në pranga ka përfunduar Ronald Muzhaqi me akuzën e përkrahjes së autorit të krimit, raporton ABC…

Ndryshime në qeveri/ Emrat e 6 ministrave të rinj, një ministri e shtuar dhe 6 ministri të paprekura nga ndryshimi

Nga Asambleja e Partisë Socialiste kanë dalë vendime të reja të cilat ndryshuan kabinetin qeveritar. Në fjalën e tij kryeministri Rama njoftoi se do të shkarkohen të gjithë ministrat që kanë 5 vite në kabinet dhe jo vetëm. Lista me ministrat e larguar dhe ata që u emëruan në vend të tyre: Ministria e Arsimit: Lindita Nikolla zëvendësohet nga Besa…

Ngatërruan targën e makinës që u përfshi në aksident, gabim që i kushtoi shtrenjtë qytetarit shkodran

“Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e kësaj të enjteje veprimet e Policisë Rrugore, e cila gaboi targën e një automjeti që ishte përfshirë në aksident në Tiranë. Ky gabim i kushtoi shtrenjtë qytetarit Besjan Uraj, makina e të cilit “u ngujua” për muaj me radhë.  Uraj thotë se në muajin shtator po kthehej nga Spitali i…

Historia tragjike e Briseldës, e kishin fejuar 14-vjeç pa dëshirën e saj dhe…

Zona e Laprakës në Tiranë u trondit të mërkurën në darkë nga një atentat me armë zjarri ku mbeti e vdekur 17-vjeçarja Briselda Gjikola dhe u plagos rëndë i dashuri i saj, 23-vjeçari Erion Bengo. 17-vjeçarja jetonte në Tiranë me të vëllain më të vogël, prindërit i kishte të ndarë, mamaja e fëmijëve Gjikola jeton në Itali ndërsa babai në…