Presidenti Ilir Meta uron shqiptarët për Krishtlindje, “Kjo është një ditë që…

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e Krishtlindjeve në një deklaratë për mediat. Ai bëri thirrje për më shumë humanizëm dhe që të mos lëmë ata që janë në vështirësi vetëm. “Gëzuar të gjithë besimtarëve të Krishterë, e njëkohësisht për të gjithë shqiptarët. Të mos lëmë ata…

I shpëtojnë vdekjes, dy të rinjve shqiptarë u bie guri sipër makinës në Librazhd

Sikur të mos mjaftonte fakti që në Shqipëri mungon asfaltimi i rrugëve dhe sinjalistika, duhet shtuar këtu edhe mos sigurimi i rrëshqitjes së gurëve. Mjafton të kujtojmë tragjedinë e vjetshme në Lezhë, kur 3 pjesëtarë të një familjeje humbën jetën nga shembja e gurëve anash rrugës, për të thënë se sa alarmante është mos sigurimi…