Aksidentohet rëndë familja shqiptare

Një familje shqiptare, burrë e grua dhe djali i tyre 6 -vjeçar, kanë pësuar një aksident të rëndë rrugor sot në mëngjes, pak pas orës 9:15 përgjatë rrugës Prati. Përplasja e forte mes dy makinave ka sjellë tre të plagosur rëndë, familjen e re që u bë copë pas një muri. Burri 38 vjeç, shqiptar me banim në Santorso dhe…

Viti i Ri, çmime të reja, ja se çfarë ndodh me çmimet në këtë qytet të Shqipërisë

Ditët e fundit të vitit kanë sjellë edhe një rritje të çmimeve të shportës në tregun e Bulqizës. Kryesisht rritje kanë pësuar frutat dhe perimet. Më të prekurit nga kjo rritje e çmimeve janë pensionistët. Banorët thonë se çmimet e larta janë të papërballueshme. Ndërsa tregtarët në Bulqizë thonë se çmimet nuk janë rritur, por…

Zemra e madhe e shqiptarëve bën mrekullira. Flet pas operimit 15-vjeçari nga Shkodra: Faleminderit të gjithve!

“Faleminderit shqiptarë” tingëllon e pabesueshme dhe një mrekulli ky falënderim i artikuluar nga buzët e Musa Baculit. Adoleshenti ka reaguar ne emisionin ‘Shqiptarët për shqiptarët’ pas operimit në spitalin për fëmijë në Xhenova të Italisë. Duket sikur ëndrra e Musa Baculit për të jetuar u realizua falë zemrës së madhe të shqiptarëve që kontribuan për…

Shpërthen anija cisternë në mes të detit, ekuipazhi hidhet në det për ti shpëtuar flakëve

Një anije cisternë në Qipro ka shpërthyer në det, në Maroni,  në orën 9:30. Pesë anëtarë të ekuipazhit janë plagosur dhe janë dërguar në Spitalin e përgjithshëm në Nikosia. Qenë të tmerrshme pamjet e anëtarëve të ekuipazhit, që u hodhën në det për të shpëtuar. Dy prej tyre janë me djegie të rënda. Anija transportonte gaz…